Meditatsioon hingamise loendamisega:
- Võta mugav asend – selg sirge, keha ja nägu lõdvestunud.
- Sule silmad.
- Pane tähele mis toimub sinu ümber (helid, lõhnad, varjumängud).
- Keskendu endale, “katsu läbi” oma keha.
- Keskendu hingamisele – sisse- ja väljahingamisele.
- Loenda väljahingamist 5 x 10 korda.
- Loenda sissehingamist 5 x 10 korda.
- Muuda tähelepanu keset endalt ümbrusele.
- Ava silmad.
Meditatsioon on mulle alati meeldinud. Kunagi, kui sõber Liina mu joogatrenni vedas, meeldis mulle trenni lõpus läbi viidud süvalõdvestus, mida treener Ragnar väga hästi läbi viis. Kuu aega treeningutes käimist tegi minu meelega imet – sisemine vaikus, mida ma ei osanud oodatagi. See on hea tunne. Ehk huvitavaim meditatsioonikogemus on mul joogalaagrist, kus me varahommikul (mingi kella viie paiku) kogu laagrirahvaga lebasime ja enda sisemuse poole liikusime, kui minu lähedal üks noormees norskama hakkas ja mul jäigi oma sisemise tähe juurde jõudmata. Kogemus iseenesest oli huvitav.
Joogatreeningute parimaks osaks olen ma pidnud hingamisoskuse arendamist. Võiks öelda, et vahepeal oli mul hingamises kollane vöö. Hingamisrütmi teadlik juhtimine teeb inimese meelega imet. Pean vist uuesti hingamistreeningutesse minema, sest sellist meeleseisundit näiteks bodypumpist ei saa, kuigi ega ka viimane üldse halb trenn ei ole.
Nüüd on mõnus praktiseerida lühemaid meditatsioone ja tunda, et ka need töötavad. Tänast meditatsiooni toetas mind lugu, mille jagas facebookis Liisa.
Nõuanded ka teistele mediteerijatele: kui pähe tulevad mõtted, et mida teha hommikusöögiks ja kas panna pesu pesema ja mis on pangas kontoseis, siis aitab väga hästi, kui mõtted muuta mullideks, mis su kõrvadest välja voolavad.
Kuula ja lenda!