Elegantselt

Naisterahvaid on ajast – aega pannud pead kratsima, kuidas ikkagi viina võtta nii, et oleks ilus.

Viinavõtmine pole ju ühiskonnas sugugi aktsepteeritud, eriti naiste napsitamisele vaadatakse kõõrdi. Eks see on jällegi sooline diskrimineerimine, aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.

Tegelikult tahtsin jagada õpetust elegantse viinavõtu osas.

Niisiis, naised. Mida peaks siis silmas pidama, et viinavõtmine tuleks välja kenasti ning järgmisel päeval poleks midagi peale kerge väsimuse ja naerupahvakute, kui meenutad…. Aga mis siin pikalt jorutada, alustagem, kallis publik.

Kõigepealt soovitan ma varuda viina. Viina saab osta, nüüd jälle, peaaegu igast poest. Hind ikka vastavalt rahakotile.

Edasi tuleks seda viina hoida piisavalt kaua külmkapis. Ma isiklikult pole mingi esteet, aga külm viin maitseb paremini.

Teine tähtis osa on nõu, millest viina manustada. Elegantselt viina võttev naine ei joo ju seda ometi klaasist! Selliseks viinavõtuks sobivad kõige paremini kerged, väikesed kristallist pitsid.

Ka suupisted ja pealejook võiksid olla.

Ja kõige olulisem, varustage end hea ja humoorika seltskonnaga. Kõige hullem on, kui alguses elegantne napsitamine muutub äkitselt möirgavaks arveteõiendamiseks.

Niisiis, esimese osa kokkuvõte: vajad viina, ilusaid pitse, suupisteid ja väga head seltskonda.

Edasi katke laud ja valage pitsidesse sügavkülmast võetud viin, veniv ja karastav.

Kummarduge pitsi kohale ja haarake see oma suhu. NB! mitte täies ulatuses! Jälgi hoolega illustratsiooni!

Tähelepanu!

Ainult pitsi ülemine osa, ja kallutage pitsitäis hoogsa pea tagasilöögiga kurku, unustamata sealjuures neelata.

Ja hopp!

Alati on võimalus, et viina kohe alla ei neela. Sel juhul kulub konditsiooni jõudmiseks palju vähem alkoholi. Mõnusam on muidugi napsu suus mitte soojendada ja see kohe alla neelata.

Valmis!

Ja võetud ongi!

Lõpuks soovitan asjaga liiale mitte minna. Ma mõtlen siin seda, et kui on veel mõni konjak peale kompressiviina ärajoomist, siis sportlikust huvist ma seda ära juua ei soovita, see jäägu ikkagi edasijõudnutele.

By Merle

Järjest ja järjest kõik tuleb uuesti me juurde. Uus kevad uus suvi uus kevad uus talv. Jälle ja jälle elame uesti. Taevas tinahall. Lund kerutab ümber jalgade. Jälle ja jälle otsast algame.