Kas sinu sukkpükstesse on juba lill istutatud?

Orhideed on minu südame võitnud kui salapärased tegelased, kellede kasvamine ja õitsemine pole mingi lihtne asi.

Täna hommikul oma lillede hulgas ringkäiku tehes avastasin, et üks dendroobium, kelle õisi ma ammu ootasin, ajab pungasid!
Ilmselt meeldis talle, et meil kütma hakati ja toad on jälle soojad.

Peale selle hakkab mul õitsema üks oncidium ja ka üks kuuking. Teine kuuking ajab keikit, mille küljes on ka pung, aga kahjuks pole tal eriti juuri ja lehti, tegelikult siis üldse mitte.
Kogu taimel, ma mõtlen.

Varjukannikestel on ka mingi õieeufooria.
Sügis on ikka ilus aeg!

Käisin orhideenäitusel Helsinkis, kus sai imetleda põnevaid liike ja sorte, milledest kaunimad olid katlayad.

Näituse juures oli põnev, et toimusid loengud, kus räägiti kahjuritest, mullasegudest ja istutamisest. Ma olen muidugi selle etapi juba läbinud ja väga midagi uut ma teada ei saanud.

Vast ehk sukkpükste kasutamisest orhideetaime kinnitamisel kooretükile või oksale…

Et kui tyttöystävä on oma sukkahousut sinu juurde unustanud, siis on ta üllatus suur, kui järgmisel korral on nad taimi täis istutatud. Juhul, kui ta muidugi tagasi tuleb. Orhideid kasvatavad mehed, aga neist allpool….

Mind huvitas just see, mis tingimusi peaksin oma taimedele pakkuma, et neid õitsema saada, aga see on ilmselt level, kuhu ise oma katsetustega jõudma pean. Neid soome mammisid nähes, kes mullasegu nelja komponenti meeles ei suutnud pidada, tuli isegi väike masendus peale. Üks daam ei teadnud isegi, kuskohast grillsütt osta võiks….
Nojah, ja keegi keela sul ju lolle küsimusi küsida.

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.

Hoopis sellest, et orhideenäitus on lantimiseks täitsa sobimatu koht. (Tänan sind Liina, et mu silmad avasid! Muidu oleksingi ainult lilli vaadanud!)

Nimelt on orhideesid kasvatavad mehed küll rahakad, aga koledad….. noh, erandeid oli, kuid erand kinnitab reeglit.

Niiet see, kui sa 200 euro eest taimi ostad, ei tee sind atraktiivseks, kui oma juukseid enne ära ei pese. Kui üldse on, mida pesta.

Sellepärast on orhideesid kasvatavatel meestel ehk hea oma ärajooksnud tyttöystävä sukkahousut täis istutada, kuna hommikul oma uue poikaystävä nägu nähes jooksevad tibid ilma sukkahousudeta minema ja poika istuttaa taas!

Mitte et ma oleksin lantima läinud.

Näituselt soetasin ma soome peaaedniku käest, kellel on ka vastav nimi, Arno KASVI, ühe loodusliku orhidee taime.
Nurga taga ja kahe euro eest.
Nurga taga sellepärast, et muidu oleks härra Kasvi ilmselt oma orhideetuustist ilma, sest kõigil näitusel liikuvatel inimestel põlesid silmad ärevusest, kuskohast omale järgmine taim hankida.

Meie kui külalised eestist saime erikohtlemise osaliseks!

Muidugi oleks võinud omale kalli raha eest taimi osta, letid olid lookas põnevate taimede all, aga kui sul on katkine auto, kaks last ja korterilaen, ei tule 200 euro väljakäimine kõne allagi.

Igal juhul elamus ning orhideel on tugev emotsionaalne väärtus.

Arno oli endale vägeva habeme kah kasvatanud ja sukki oli tal muovikassi täis….

Published
Categorized as Orhideed

By Merle

Järjest ja järjest kõik tuleb uuesti me juurde. Uus kevad uus suvi uus kevad uus talv. Jälle ja jälle elame uesti. Taevas tinahall. Lund kerutab ümber jalgade. Jälle ja jälle otsast algame.