Pidu, pidu!

Kui saad kingiks shokolaadikarbi, siis kile ära võttes ja kaant avades on sul eriline tunne! Loomulikult siis, kui tegu pole sulle tuntud kommikarbiga, mille sisu oled juba maitsnud.

Esmaspäeval helistas mulle Liina ja teatas, et pakk on saabunud! Meie selle aasta esimene orhideetellimus Saksamaalt oli siis kohal.

Liina elutuba oli kaste ja hoolikalt pakitud taimi ääreni täis. Tegime endale teed ja krabistamine käis täie hooga, kuna lilled olid tõeliselt profilt pakitud. Kõik taimed olid terved, õievarred mahlased ja paksud. Paljudel taimedel olid õiepungad, eriti ühel populaarsemal kuukingal, mille sordinimeks “Sexy Pink”. (Öelge seda nime kolm korda hästi kiiresti.)

img_2789.JPG

Taimed said omaniku nimesildi peale ja jäid äraviimist ootama.

Järgmisel nädalal algab uue tellimuse vormistamine, niiet, orhohoolikud, käige enne psühhoteraapias ja sõltlastele mõeldud vestlusringis, kuna valik poes, millest uus tellimus tuleb, on väga kaunis.

Kuna mina tellisin vaid ühe taime, olen otsustanud ka nüüd hoida madalat profiili ning piirdun jälle ainult ühega. Tegin ka eeltööd ning olen oma otsuses kindel!

Tundub ka, et pean otsima uued kodud mõnele taimele, mis aknalaual väärtuslikku ruumi võtavad…. Kahju kohe, aga midagi pole teha. Õnneks saab oma orhideed peagi rõdule suvitama komandeerida, siis on aknalauad sügiseni vabad.

Minu veenusking, ameerika hübriid, kasvatab õiepunga. Taime kasvu alumine osa on muutunud huvitavalt ümaraks. Ka kuukingad, kaks neist siis, kasvatavad pungi. Kevade eelis on loomulikult see, et pungad kasvavad väga kiiresti. Loodan kuu lõpus juba esimesi õisi!

Published
Categorized as Orhideed

By Merle

Järjest ja järjest kõik tuleb uuesti me juurde. Uus kevad uus suvi uus kevad uus talv. Jälle ja jälle elame uesti. Taevas tinahall. Lund kerutab ümber jalgade. Jälle ja jälle otsast algame.