Raamatuarvustus

Kingiks saadud Ardo Reinsalu raamat “Ajajuhtimine argipäevaks” on mul nüüd läbi loetud.

Mis ma siis ütleks. Mulle meeldis ja julgen seda soovitada kõikidele, kes vähegi ajajuhtimisega hädas on. Ladus tekst, kuhu on vahele pikitud huvitavaid teaduslikke fakte, mis toetavad peatüki teemat. Mul oli veidi raske lugeda, sest teksti sees tekkis küsimus, kas lugeda kohe see huvitav fakt ja katkestada autori mõttelõng, või lugeda pärast. Proovisin mõlemat ja mõlemad viisid segasid natuke, ehk oleks kasulik näiteks sissejuhatusena neid fakte kasutada, ma ei teagi. Ära ka justkui jätta ei saaks.

Mis mulle aga väga meeldib selle raamatu puhul, on kena kokkuvõttev kastike peatüki lõpus, kus põhilised soovitused peatükist on välja toodud. Kokku on neid raamatus 255 tükki. Aja kokkuhoiu mõttes väga mugav. Ameerika moodi? Tegelikult on see raamat veidi ka kokaraamatu moodi – vist seepärast ka see ülesehitus, mis ei toeta järjest lugemist, vaid annab pigem vastused ja retsepti näiteks aja planeerimiseks puhkuse ajal või siis kohvikukontoris töötamiseks (lae rüperaali aku ) või kuidas suvel õues arvutiga tööd teha. Otsid peatüki välja, loed läbi ja oled kohe palju osavam. Ka on kummaline, et raamatus jagatakse soovitusi, kuidas elementaarselt viisakas olla, aga ehk käib see praeguse aja juurde.

Sain lugedes aru, et olen tegelikult väga hea aja planeerija, võiks isegi öelda ajajuht, või et mul on planeerija must vöö. Samas on raamatus soovitusi, mida ma kindlasti arvesse võtan ja proovin ning mõned asjad olen veidi unustanud – näiteks lihtsalt kõndimise või siis päevast see 20:80 ülesleidmise. Ikka kipun ma tegema mitut asja korraga ja lõpuks väga vähe valmis saama.

Lõpuks – raamat on  kena väikese formaadiga ja mahub käekotti, seega saab kenasti kaasas kanda ning bussi- või rongisõitude ajal lugeda. Ja muidugi, kui voodis lugeda, siis pole liiga raske, kui raamat magama jäädes näole kukub.

By Merle

Järjest ja järjest kõik tuleb uuesti me juurde. Uus kevad uus suvi uus kevad uus talv. Jälle ja jälle elame uesti. Taevas tinahall. Lund kerutab ümber jalgade. Jälle ja jälle otsast algame.