Viinaseened.

Parimad viinaseened saab kuuseriisikatest. Tegelikult peakski selle retsepti nimi olema kuuseriisikad omas mahlas, aga “Viinaseened” kõlab kuidagi intrigeerivamalt.

Niisiis, kui sul on ports kuuseriisikaid, mida kastmeks teha ei raatsi, siis puhasta nad ära ja pane potti. Vala alla paras sorts vett, lisa soola ja lase keema tõusta. (Mina teen oma parimatel päevadel kuuseriisikaid maal suures 10 liitrises potis, väiksema portsu puhul aga pesukausis.) Te kujutlege seda seeneauru, mis hõljub ümber minu maja…..

Keeta võiks noh, näiteks 5 minutit, kui on suuremaid terveid seeni sees, siis tiba kauem. Riisu vaht pealt ära.

Nüüd kurna seened ning lase veel natuke nõrguda ning pane see, seente pealt saadud leem uuesti keema. Kindlasti ei tohi lisada vett, see rikub kõik ära!

Viska leeme sisse vürtsi, terapipart, nelki ja loorberit, soola, suhkrut ja äädikat. Vahepeal maitse! Lase marinaadil keema tõusta ja lisa seened, oota, kuni taas keema tõuseb ja maitse, järsku on vaja veel lisada soola, suhkrut või äädikat. Võib kindluse mõttes natuke aega keeta, mingi 3 minutit. Ja ongi aeg purki panna.

Purki tuleb kindlasti panna kuumalt ja kaas kohe sulgeda!

Seejärel peida need seenepurgid kaugele ära oma aega ootama, sest silma all võivad nad liiga ruttu tühjaks saada, kuna on väga head ka ilma viinata!

By Merle

Järjest ja järjest kõik tuleb uuesti me juurde. Uus kevad uus suvi uus kevad uus talv. Jälle ja jälle elame uesti. Taevas tinahall. Lund kerutab ümber jalgade. Jälle ja jälle otsast algame.