17. november

Vaatasin end tänases päevas kõrvalt, et leida oma suurimaid ajaröövleid. Röövliteni asi ei jõudnuki, avastasin hoopis, et kipun tähtsaid tegevusi edasi lükkama, tehes nende asemel hoopis hulgem mõttetuid asju. Kummalisel kombel käib see nii töö kui kooliasjade puhul ühte moodi. Ja isiklike asjade puhul ka. Näiteks auto ülevaatus või rehvide vahetus.. Või ongi minu ajaröövel mõttetute asjade tegemine – näiteks klaasistunud pilguga meilboksi ridade üles ja alla kerimine või telefonis vanade sõnumite lugemine.
Avastus, kui palju pidev veebisolek mu aega raiskas, on juba olnud (see on nii üleeelmine nädal). See juhtus siis, kui mu nutitelefon katki läks. Enda imestuseks ma nutikat enam tagasi ei igatse, isegi telefoni on vaid hädapärast vaja. Mitte ükski asi pole tegelikult siiamaani ajamata jäänud, kõik on laabunud. On isegi rohkem aega inimestele otsa vaadata ja päriselt suhelda.

Teine huivtav märkamine oli poeskäik, mis kestis kaks tundi. Imelikul kombel pole viimasel ajal poes müüa neid asju, mida ma osta tahaks või on mulle meeldivad asjad väga kallid. Väljusin ostukeskusest kilo mandariinide ja poole pätsi leivaga. Mis mulle sellistes keskustes käimise juures jälle meeldib meeldib, on aeg iseendale. Anonüümne, ideaalne, proportsionaalne. Kadusin anonüümsesse kampa, mõtlesin hulga mõtteid selgeks ning proovisin selga kahte kleiti.

Tänase päeva 5 positiivset leidu:

1. Jää autoaknal on uus asi sel sügisel. Juba majauksest väljudes kuulsin kollektiivse aknakraapimise häält ning mõistsin, et täna on SEE päev.
2. Nokia vana, kustunud akuga telefon on parim, mis minuga viimasel ajal on juhtunud. Ei kiirustagi seda välja vahetama, pealegi tõmbab see peaaegu kiviaegne vidin inimeste hulgas piisavalt tähelepanu.
3. Endised töökaaslased on ikka ja alati toredad. Vahva kohtuda, vahva teada, et maailmas on midagi kindlat ja muutumatut.
4. Õhtused väsinud müüjad, kes sulle midagi pakkuda ei jaksa. Peale mõjustamispsühholoogia loenguid ja aine kohustusliku kirjanduse lugemist kartsin, et mulle hakatakse poes kohe kostüümi või mantlit müüma. Õnneks pääsesin, isegi kleite, mida proovsin, et püütud mulle müüma hakata.
5. Blogimine. Tore, et mul on jälle põhjust kirjutada.

By Merle

Järjest ja järjest kõik tuleb uuesti me juurde. Uus kevad uus suvi uus kevad uus talv. Jälle ja jälle elame uesti. Taevas tinahall. Lund kerutab ümber jalgade. Jälle ja jälle otsast algame.