18. november

20131214 - 163636-03

Tänu eilsele päevavaatele olin täna tööl palju efektiivsem. Kohe, kui avastasin end tühjalt kaugusesse vaatamas, hiirega mängimas või üritasin ülesannet edasi lükata, hingasin sügavalt sisse ja alustasin mõne siiani edasilükatud asja tegemist. Päris hea tunne on õhtul tõdeda, et sain endaga hakkama.

Teine hea asi on nädala planeerimine, eriti, kui planeerid endale ka spetsiaalselt vaba aja. Seda vaba aega on ülimalt hea oodata, olla tubli ning teenida enda silmis ära  enda aeg. Kõlab kummaliselt, aga  see on  motivaatorina  palju parem, kui klaas veini või kook. Pealegi pole mul aega laialt käes, hetkel tundub, et kooki on isegi rohkem. Ja veini.

Tänase päeva  5 märkamist:

1. Planeerimine mõjub . Mitte, et ma varem poleks osanud aega planeerida. Mina praktiseerin juba ammu sõbrad+pere+hobid ühendamist. Või siis bussisõdul õppimist ja lugemist või telefonikõne ajal kartulite koorimist ja supikeetmist. Peast on läbi käinud ka autojuhtimise ajal ajalehe lugemise idee, aga ma siiski otsustasin mitte proovida. (See on advanced level ilmselt). Planeeritud nädala andis mulle kindlustunde.

2. Edasilükatud asjad on  tehtud – aega ju oli, aga nüüd on paljud asjad tehtud  ning süda rahul.

3. Emaga on tore – alati on hea kohtuda oma kallite vanematega, kasvõi põgustalt ja koos hobiga, nagu soovitab Ardo Reinsalu oma ajajuhtimise raamatus.  Kaks ühes ehk hobi koos emaga.

4. Probleemid paistavad alguses palju suuremad, kui nad on. Täna õhtul selgus, et lapse ujumismüts on kadunud. Ilmselgelt põgenes müts meie kraamimata toast pikkade sammudega, milleks ainult müts võimeline on. Mida siis teha kell 23.00, kui homme on ujumine. Loomulikult on vaja natukene nutta ja siis asju loopida. Lõpuks muidugi tuleb meelde, et ujulas saab  mütsi osta ja see ei maksagi miljonit! Sellega siis lahenes ka mütsilugu.

5. Ma olen hea autojuht.

By Merle

Järjest ja järjest kõik tuleb uuesti me juurde. Uus kevad uus suvi uus kevad uus talv. Jälle ja jälle elame uesti. Taevas tinahall. Lund kerutab ümber jalgade. Jälle ja jälle otsast algame.