21. november

20131214 - 142252-22

Kui üldse tänasest päevast alustada, siis ikka sellest, et on ju reede. Mulle tähendab reede viimasel ajal enamasti seda, et pean varakult magama minema, kuna laupäeva hommikul jumalavallatult vara on inglise keele kakstund.  Seega pärisreeded jäävad kuhugi tulevikku, hetkel ma neid ei planeeri.

Tänane päev voolas kuidagi sujuvalt. Hommikune kodune meditatsioon, koorisin õhtusöögi tegemise lihtsustamiseks kartulid valmis. Seejärel sõitsin Arsi keraamikategevuse jaoks savi ostma. Kellel on alati kiire ning kes ei jaksa inimesi lõpuni kuulata, neile soovitaksin ma kohtuda Herko – Rasmusega (tal on ikka hea meel, eriti, kui saab ka veidi savi müüa).

Aja mõiste ja kiirustamine omandab tema seltskonnas uue tähenduse – see tähendab, et tähendus kaob. Ajal pole keraamikakojas mingit tähtsust.

Doktor Servet oli mulle määranud aja kell 9.00 ning ma jäin 15 minutit hiljaks. “Kui sa poleks hiljaks jäänud, poleks sul nüüd nii kiire”, ütles ta mulle tere asemel. Aga minul ei olnudki kiire, sest ma olin planeerinud, et mul kulub seal vähemalt üks tund. Rahulikult. 20 kilo savi ja kaks pudelitäit glasuuri. Ahjust tuli üks väga ilus kauss.

Tööl kulges kõik planeeritult, juba oligi lõuna ja märkamatult jõudis kätte oodatud reedeõhtu. Selline kena ja lumine, täis tänavatel kokkupõrkavaid autosid.

Õigel planeerimisel on õhtusöögi valmistamine kiire. On olnud aegu, kus ma olen mõttes planeerinud terve nädala menüü, kuid vahepeal vajus see asi mul käest ära. Kogu aeg tekkis mingeid planeerimuatid pikki õhtuid ning ikka olid lõpuks lahenduseks pelmeenid või makaronid. Nüüd kaalun tõsiselt uuesti menüü planeerimist ja toiduainete varumist, sest enamuste toitude valmistamisega saavad lapsed ise hakkama. Pelmeenid on ju vahel head, aga liiga tihti jube igavad.

Tegelikult on üks planeerimist vajav asi mul siin jälle välja tulnud – see on söögitegemine. Kodus süüa teha on minu jaoks tähtis. Seega pean lihtsalt mõtlema, kuidas ma planeerin aega ja tegevusi nii, et ei peaks mitu tundi köögis ja poes veetma. Poes käin ma muide ka seal, kus tean, milliste riiulite vahelt kiiresti oma vajalikud asjad leian, seepärast on Prisma hea  ning selvekassad on super aja kokkuhoidjad.

Tänase päeva 5 positiivset leidu:

1. Leian jälle aega hobideks

2. Lumelõhn on eriline, sobib eriti mandariinilõhnaga kombineeritult

3. Tegemist vajavate asjade ülesmärkimine on tulemusrikas

4. Reegleid on võimalik muuta

5. Kohustuslik kirjandus on hea. Loen kriminulle suvel.

By Merle

Järjest ja järjest kõik tuleb uuesti me juurde. Uus kevad uus suvi uus kevad uus talv. Jälle ja jälle elame uesti. Taevas tinahall. Lund kerutab ümber jalgade. Jälle ja jälle otsast algame.