Armastusest ja noast

Kunagi, kui olin veel koolilaps, vaatasin sarja ühest toredast mehest, kes halvad ja veel halvemad olukorrad lahendas oma särava mõistuse ja vinge noa abil.

No ma võin ju öelda, et olin temasse armunud.. ja isegi ei punasta. Tegelikult olin ma samal ajal armunud ka oma maa naabripoisisse ja minu lihtne talupojamõistus ütles, et naabripoiss on vähe kindlam partii, kui filmistaar. Khm, käegakatsutavam või nii. Tal muidugi SELLIST nuga polnud, aga see – eest tegime me kevadise sula ajal ojasid ja sõidutasime puukoorelaevu. See oli tõeliselt lahe!

Nojah, nüüd on mul abikaasa, kellel on peaaegu sama vinge taskunuga kui Mäkaiveril. Ja ma olen endiselt oma abikaasast sisse võetud, kuigi asi pole üldse selles noas mida ta omab, vaid lihtsas käegakatsutavuses. No olgem ausad, Mäkaiverile lootma jäädes oleksin ma heal juhul leivanoaga vanatüdruk. Lihanoaga, köögiviljanoaga…

Noaga oskab mu kallis mees muidugi ringi käia ja see on tal ka peaaegu alati olemas, kui mul nuga vaja peaks minema.

Naisele polegi ju ekstreemolukorras muud vaja, kui meest, kellel on taskus korralik nuga. Nuga, milles on küüneviil, käärid ja hambaork.

Ja üldse, tänasest olen ma nii vinge tibi, et võin ka ise taskunoa käekotist välja sobrada ja selles peituva saega vehkima hakata! Kuna küüneviili pole, tuleb koledate küüntega sõrmed lihtsalt maha saagida. Nojah, see pole ju mingite mimmide nuga, see on korraliku matsomehe väits ja korralik jõmm saebki endal sõrme maha, kui ikka väga närvidele hakkab käima.

Konserviavaja ja väike kruvikeeraja, õllepudeliavaja ja suur kruvikeeraja, naaskel, tavaline noatera ja saag. Rõngas on ka küljes. Isegi rõngas!

Ja minu kallis mees kinkis!

By Merle

Järjest ja järjest kõik tuleb uuesti me juurde. Uus kevad uus suvi uus kevad uus talv. Jälle ja jälle elame uesti. Taevas tinahall. Lund kerutab ümber jalgade. Jälle ja jälle otsast algame.

3 comments

  1. Kulla Merle! Väga kena, et arvad, et ÕIGEL mehel peab alati NUGA taskus olema! Tegime ca 20 aastat tagasi pidus meestele testi – üks ülesannatest oli pliiatsiteritamine, kusjuures töövahenditeks olid antud eriliselt nõmedad alumiiniumist kööginoad. Selge, et maksimumpunktid sai mees, kel oli nuga taskus.

    Ja punastada oma armumiste pärast pole mõtet – on midagi ilusat meenutada! Armastus on midagi muud,jätkuks Sulle seda kauaks!

  2. Sa selle saega ikka ole ettevaatlik, ilma sõrmeta on väheke jama.

    Au Sinu huumorimeelele!!!

Comments are closed.