Orhideed minu aknalaualt

Kevade ja suve jooksul on minu aknalauad saanud põnevat täiendust. Peab lisama, et olen mitmed muidu populaarsed taimed suisa kodunt ära viinud, sest aknalaudade pinda hakkab kahtlaselt väheks jääma.

Näis, millal me oma hobide pärast ise korterist välja kolime, kui toad on täis taimi ja filmikaste…

Nonii, läheb lahti!

Saksamaalt sai tellitud sarcochilus fizgeraldii ja brassavola nodosa .

Paphiophedilum, mille ostsin eelmisel sügisel ilma õiteta, kasvas kogu aasta vältel vägagi tugevaks ning kasvatab nüüd suisa kahte õievart. Pilte ilmselt temast saab näha siin.

Orhideed minu aknalaualt. Illustratsioon.Lisandus veel üks paphiophedilum Primulinumi hübriid, teda saate ilma lingita imetleda juuresolevalt pildilt.

Ka ühe peloorilise phaleonopsise soetasin, ilusa kollalasrohelise õiega, ühe väikese kollalasroosa õiega phaleonopsise, siis oncidiumi, mille õisi ma pole ka näinud, kuid õievarre on ta juba päris pikaks kasvatanud. Saab näha.

Veel rõõmustan ma näiteks ühe oncidiumi taime üle, mille ma eelmisel aastal külmal aknalaual üle kastsin. Tema juured olid saladusliku ja kurja samblapalli sees. See sai muidugi saatuslikuks ja kuna ma kastsin teda hoolega ning hoidsin külmal aknalaual, surid juured ülikiiresti. Nüüd, aasta hiljem, on see taim lõpuks kasvatanud oma esimese uue bulbi ning täna avastasin, et kasvama on hakanud veel üks uus võrse.

Üldse käituvad orhideetaimed nii, nagu oleks saabumas kevad. Ei tea, mida see küll tähendab? Kas maailma lõppu?

Ka minu sõbrad on hoolitsenud minu taimede hulga eest ning kinkinud mulle mitmeid taimi, milledest olen kõige õnnelikum paphiphedilum deperle üle, mille juured on nii ilusaks kasvanud ja näevad nii armsalt karvased välja. Loodetavasti on see ka osalt sellepärast, et lisasin substraadi hulka jänesepabulaid.

Sellest meenub mulle üks meie õhtuseid vestlusi, osalised siis kenasti pestud ja teki alla roninud. Tuli on kustutatud.
Mees:”Kas ma nägin õigesti, et meil on köögikapi peal põdrasitt?”
Peale hetkelist vaikust vastab naine:”Jah, on küll.” “Ma unustasin.”
Tegelikult oli see põdrakraam kenasti karbi sees, kena törts sammalt seda ilmestamas.
Mees:”Normaalsed inimesed hoiavad seal maitseainepurke, aga meil on põdrasitt.”

Published
Categorized as Orhideed

By Merle

Järjest ja järjest kõik tuleb uuesti me juurde. Uus kevad uus suvi uus kevad uus talv. Jälle ja jälle elame uesti. Taevas tinahall. Lund kerutab ümber jalgade. Jälle ja jälle otsast algame.