Väikesed ja kurjad

Tegin täna oma orhideepottides reidi.

Diagnostikavajaduse tingis mesikaste dendroobiumil (väikesed magusad piisad varrel ja lehtedel). Mesikaste olemasolu võib näidata näiteks ahnete täide pesitsemist taimel.

Samuti huvitas mind see, kas saksamaa kasvatajad saadavad makstud tasu eest ainult taimed või on seal kaasas ka “boonus” mõne teo või mutuka näol.

Kõige parem on sellise reidi tegemiseks tavaline kurk. Mõnus, lõhnav ja mahlane. Kurk tuleb viilutada ja panna siis viiluke või paar igasse potti. Sellise sööda peale tulevad potist välja ka kõige laisemad taimenärijad… Polegi muud vaeva, kui kurgiviile üleöö hoida ja siis hommikul “saak” kokku korjata.

Veel!
Hooghännad on sellised hoogsad piklikud putukad, hallikat värvi. Nemad teoreetiliselt ei tohiks taimele halba teha.

Kilptäi on pisike pruun mutukas, näeb välja nagu läikiv kaneelipuru. Kurgil liigub üllatavalt kiiresti. Vot see on tegelane, kes oma paljunemisega taime lehed vaikselt mahlast tühjaks imeb.

Tigu on nagu tigu ikka, armastab närida orhideetaime õrnu juureotsi. Tegutseb substraadis, seetõttu salakaval ja ohtlik vaenlane.

Niisiis asetasin hommikul kurgiviilud kenasti kohtadele ning kaheteistkümne tunni saagiks sain kohutaval hulgal hooghändasid. Kohutaval hulgal selle pärast, et neid oli natuke igas potis.

Encyclial olid kilptäid, mis on väga kurb. Kilptäid liikusid kurgil ennastunustavalt ja neid oli palju. Kahjuks pean ikkagi mürgitamise ette võtma, kuigi mul pole isegi kaitseprille, mis iga korraliku koduse Borgia varustusse peaksid kuuluma.

Ja pommuudis! Currlinist tulnud laelia ja cattleya hübriidi potist ilmus imetilluke maias tigu! Võib siis öelda, et ostad taime, saad putukad pealekauba. Õnneks on see taim suur nagu hobune, loodan, et teod teda enne nahka ei pane, kui ma ta Kairitile ära viin. Samast kohast tellitud brassavola nodosa oli aga puhas.

Kokkuvõtteks võin öelda, et kartsin hullemat. Mesikastega taimel polnud mingeid kahjureid ja tegelikult oli pilt ikkagi ilus. Hooghännad võivad rahus edasi olla, kuni jaksavad, ma püüan nad lihtsalt surnuks kuivatada….

Published
Categorized as Orhideed

By Merle

Järjest ja järjest kõik tuleb uuesti me juurde. Uus kevad uus suvi uus kevad uus talv. Jälle ja jälle elame uesti. Taevas tinahall. Lund kerutab ümber jalgade. Jälle ja jälle otsast algame.