Orhideed.

Orhidee
Endalegi märkamatult olen astunud orhideeklubisse.

Ametlikult seda klubi veel ei eksisteeri, kuid midagi siiski susiseb. (Mitteametlikult on isegi põnevam…)

Kui keegi veel ei tea, siis klubi koondab orhideehuvilisi, kes peavad üksteise juures koosolemisi, kus imetletakse ja kadestatakse teiste klubiliste kogusid, vahetatakse kogemusi ja räägitakse mullasegudest.

Loomulikult vesteldakse ka kahjuritest, orhideede haigustest ja kastmisest. Näiteks piserdusvee temperatuurist, sellest, millal kuukinga kasta ( siis kui juured hõbedase tooni omandavad )

Kõikidel riikidel, kellega Eestil on üks piir, on oma ametlik klubi olemas, ainult Eestis veel ei ole. See viga tuleb loomulikult parandada. Niisiis tuleb muutuda ametlikuks.

Klubi üks eesmärke on ka see, et kui soovid välismaalt endale põnevaid sorte tellida, siis üksi seda teha on muidugi väga kallis. Seepärast on hea kopereeruda ja teha seda ühiselt. Loomulikult ei ole mõtet tellida mitut sama sordi taime, kuna nad ju kasvavad ja taimi saab vahetada.

Niisiis igati kasulik ettevõtmine.

Kui rääkida minu kogust, siis see on veel väike. Praegu kuulub sellesse kaks dendroobiumi, katlaya, viis erinevat kuukinga, zygopetalum ja oncidium.

Published
Categorized as Orhideed

By Merle

Järjest ja järjest kõik tuleb uuesti me juurde. Uus kevad uus suvi uus kevad uus talv. Jälle ja jälle elame uesti. Taevas tinahall. Lund kerutab ümber jalgade. Jälle ja jälle otsast algame.

1 comment

Comments are closed.