Poliitikast.

Siiani pole ma sellest siin kirjutanud. Ilmselt võib paljudele tunduda, et mul pole oma eelistusi ja pigem räägin ilmast, kui poliitikast.

Tegelikult see loomulikult nii pole.

Kunagi, kui olid Uue Eesti Vabariigi esimesed presidendivalimised, ei läinud ma miskipärast valima, kuigi olin selgelt Meri poolt. Siiani on mul meeles ühe ajalootudengi ütlus, et ma ei läinud sellepärast, et mul puudub oma arvamus. No mul oli ju oma arvamus ja täiesti õige pealekauba.

Nüüdseks olen aru saanud, et ainult arvamuse omamine on jama. Tuleb ka tegutseda vastavalt arvamusele ja kindlasti valima minna.

E-valimistega kaob ära ühiskondlik tunnetus. Uskuge mind, ma käisin viimaste valimiste ajal oma kodulähedases koolis ja nägin oma silmaga, milliseid molluskeid sinna talutati oma arvamust avaldama. Iga mittevalija, kes aravb, et tema häälest ei sõltu miski, peaks seda nägema, siis poleks valimistulemused nii masendavad.

Ja veel.
Vaatsin Keskerakonna valimisreklaami. No isegi mina saan aru, et see on utoopiline, mis lubadused neil on.

Mul on ka oma valimisplatvorm.

Nimelt, emapalga maksmine tuleb lõpetada.

Sel juhul sünnib vähem lapsi ja lasteaiakohtade mure ongi lahendatud. Riigieelarvest emapalkadeks arvestatud summad aga jagada õpetajate vahel ära.

Vali mind! Mina teen õpetajate elu ilusaks!

By Merle

Järjest ja järjest kõik tuleb uuesti me juurde. Uus kevad uus suvi uus kevad uus talv. Jälle ja jälle elame uesti. Taevas tinahall. Lund kerutab ümber jalgade. Jälle ja jälle otsast algame.