Täikraed

Eile hommikul avastasin, et minu autosse oli sisse murtud. Oli õnneks väga unine hommik ja tööle sõites vaevasin natuke aega pead, et kas ma tõesti unustasin juhipoolse ukse lukust lahti. Tööle jõudes jõudis kohale ka arusaam, et mina see küll polnud. Ka kinnitasid minu versiooni põrandal vedelev maakodu võti ja Helsinki kaart.

Halba aimates tõmbasin kindalaeka lahti, ja tadaa!!! kadunud oli üks vana ja katkine autoraadio.

Lõpuks teeb see asi mulle isegi nalja. Hihii! Ma arvan, et nii hullu autoraadiot pole need vargad veel varastanud. Auto autentne raadio jäi aga alles, selle kättesaamiseks tuleb vaeva näha, aga pimedas autos, heh!

Peale selle said nad mu niiöelda pagaaznikust ühed töökindad. Ma olin targa inimesena just kõik kraami tuppa tassinud, ei jäänud neile isegi kõrvitsat mitte.

Mis ma sellega öelda tahan, on see, et niikaua, kui keegi ostab selliste täikraede käest ka kõige hullemaid asju, siis pole me varaste eest kaitstud! Szolnoki turul on päise päeva ajal mulle müüa pakutud õli (Osta noh, POOLE odavam, kui poes!), hambaharju, kohvi, pakendis sinki. Ma usun isegi, et müüma hakatakse seda kaupa juba selle poe trepilt, kus need tuuri sai pandud.

Meie kohalikus Comarketis on tavaline, et mõni nö kaupmees on vahele jäänud ja karjub seal turvamehe käes õigluse nimel. Olen isegi müüjale vihje andnud, et selle mehe põues on varastatud kohv ja näinud, kuidas üks nahkjopes mees pakitud salaamivorsti kotti kühveldab. Nemad jõudsid sinna, kuhu vaja. :)

Lahendus oleks sellele ikkagi rahva omakaitse. Täikrae käest ei osta!

By Merle

Järjest ja järjest kõik tuleb uuesti me juurde. Uus kevad uus suvi uus kevad uus talv. Jälle ja jälle elame uesti. Taevas tinahall. Lund kerutab ümber jalgade. Jälle ja jälle otsast algame.

3 comments

  1. No see on see seadus, et alla 1000 eegu varastades ei ole kriminaalkuritegu, ainult haldusrikkumine.

    Isegi minu autosse murti siin üksvahe sisse. Ma olen kogu aeg kindel old, et ei murta 91a opelitesse, aga murti. Olin ise süüdi, tagaistmel oli paljukasutatud ja kunagi poes 500 eeku maksnud toluimeja. A kust pidi vaene varas teadma, et nii odav? Ma nii üldse ei mõelnud :(

Comments are closed.