Tasuta arstiabi, mai äss

Mis saab siis, kui jääd reede õhtul haigeks. Ikka nii haigeks, et laupäeval voodist tõustes kipub pilt tasku libisema ja kogu keha valutab, peopesad ja tallalaused välja arvata.

Niisiis ei tule esialgu autojuhtimine kõne allagi.

Perearst loomulikult puhkab nädalavahetusel, seega langeb ära võimalus teda koju kutsuda.

Kiirabi koju kutsudes saad nende kiire abi, aga nemad rohtu ei kirjuta.

Seepärast võivad nad sind viia Kiirabihaigla vastuvõttu eriarsti ootama, juhul, kui sa seda muidugi soovid. Tagasi koju peab minema kas jala või taksoga. Vahet järgneva jutuga on väga vähe. Ootamine on igal juhul garanteeritud.

Võimalus on ise minna erakorralist arstiabi nõutama. (Ise saab minna siis, kui valuvaigisti on lõpuks mõjuma hakanud ja enesetunne lubab autot juhtida, aga ka ainult siis, kui keegi kaasas….)

Erakorraline abi tähendab seda, et viisakas neiu kassast vormistab su mure, võtab krooni susside raha, aga visiiditasu pead maksma hoopis teise kassasse. Enne seda öeldakse veel kenasti, et läheb aega, isegi väga palju läheb aega. Seejärel pole muud, kui pead ootama, millal arst su nime hüüab. Ootama peab muidugi väga ebamugavatel toolidel, mille seljatugi ulatub näiteks kusagile neerude kanti. Huvitav, kuidas neile toetutakse? Mul oli paar korda tunne, et pilt vajub jälle tasku. Huvitav, kas ma siis, minestanununa, oleksin kiiremini abi saanud? Kuigi siinkohal hakkab mu fantaasia eriti eredalt tööle:).

Erakorralises abis on muidugi see võimalus, et seal saab inimesi vaadates oma meelt lahutada. Kassale piisavalt lähedal istudes saad mõrult ja mahlaselt osa võtta inimeste erinevatest hädadest. Kes sai peksa, siis sai veel keegi peksa, siis on mammil tersavai kusagil kehas torkimas. Enamasti saab keegi loomulikult peksa.

Arsti juurde jõudes läheb kõik juba väga kiiresti. Hops!, ja kurk on vaadatud. Märkamatult oled juba väljas, retsept käes lipendamas….

Nii, aga see pole veel kõik. Järgmised kannatused ootavad sind esmaspäeva hommikul, mil on vaja perearst kätte saada ja talle teatada, et oled hirmus haige ja töövõimetu.

Võimalusi on mitu. Näiteks variant, et sind kutsutakse lisaajaga arsti ukse taha ootama, et siis vabal sekundil arsti juurde sisse murda ja sellega kogu järjekord segi paisata ning tekitada teistes tõbistes meeletu vihahoog. Loomulikult tuleb seda vaba hetke oodata, isegi väga kaua oodata….

Veel on võimalus, et helistad otse arstile ja pääsed kergemalt, st kohale minemata.

Minul kulus pool tundi, enne kui kurja pereõe kätte sain ja kuulsin, et nüüd on jäänud mul terve minut, et helistada arstile kabinetti, sest niikaua vastab ta veel kõnedele…. nagu vene rulett:) No igatahes seekord läks mul hästi, suutsin oma asjad voodist lahkumata korda ajada.

Kogu jutu moraal on vast see, et uppuja päästmine on uppuja enese asi. Teine arvamus on aga see, et oleme tagasi loodusliku valiku juures. Nõrgad ja haiged peavad lihtsalt surema, siis on järgmised inimpõlved tervemad.

Mul on viimastel päevadel nii halb olla olnud, et võin endale kaks halavat sissekannet päevas lubada küll!

By Merle

Järjest ja järjest kõik tuleb uuesti me juurde. Uus kevad uus suvi uus kevad uus talv. Jälle ja jälle elame uesti. Taevas tinahall. Lund kerutab ümber jalgade. Jälle ja jälle otsast algame.