Kui ema on haige

Kui ema on haige, jääb kodus elu seisma.

Kõigepealt on katkestatud pesu loogiline ring. Keegi ei tea, kuhu läheb must pesu ja kuidas puhas pesu kappidesse saab. Suur osa perekonnast avastab kappi vaadates, et midagi pole selga panna. Kus mu puhtad aluspüksid on, mul pole sokke!! Aga ema magab.

Teine koht, kus tekib ringi katkemine, on loomulikult külmkapp. Keegi ju ei tea, kuskohast külmkappi toit tuleb ja mida ette võtta nende asjadega, mis sinna toodud on.

Tolmurullid saavad vaba voli ringi lennelda, kraanikausis tekib nõude kogunemine ja oh imet, ema pole nõus kedagi autoga ringi sõidutama, sest tal olevat hirmus halb olla.

Juhul, kui see haige ema peaks kelleltki paluma voodi korda teha, nõusid pesta või limonaadi tuua, ei kuule tema kähedat häält keegi.

Kõik on mures selle pärast, et pole puhast pesu, pole midagi süüa. Lõpuks süüakse ahnelt ema käest krabades ära viimane kohupiim, mis tal kurgust alla mahub ja juuakse ära haige ema limonaad, mille ta on oma valutavat ihu trotsides ise poest toonud.

Kindlasti ununeb lastel ära, mida nad peavad tegema, nad unustavad ära oma unelmate ratsatrenni, sest ema magab kogu aeg ja ei tuleta midagi meelde.

Peale selle on ju jube igav olla, sest ema ei jaksa ümbritsevate meelt lahutada ega midagi.

Lõpuks ei jää sellel haigel emal muud üle, kui enda valutav keha voodist üles vedada. Käia poes ja panna must pesu masinasse pesema, teha süüa ja pühkida põrandat, otsida perele puhas pesu kuivatusrestilt välja ja pesta nõusid.

Keegi ei märkagi tänada, kui ema on peale pingutavat kõige selle eelneva tegemist vaikselt voodisse läinud ja jälle magama jäänud.

Ah sa magad, avastab Abikaasa ja läheb tagasi teleka ette filmi vaatama.

Küll on kurb ja raske ühe haige ema elu.

By Merle

Järjest ja järjest kõik tuleb uuesti me juurde. Uus kevad uus suvi uus kevad uus talv. Jälle ja jälle elame uesti. Taevas tinahall. Lund kerutab ümber jalgade. Jälle ja jälle otsast algame.

7 comments

 1. Kes läheb apteeki kui kogu pere on haige? KÕIK vastavad, et ema. Aga miks mitte isa?

  Tahan hoiatada, et keegi ei taha endale naist/meest kelle eest ema on kõik kodutööd ära teinud. Juba väikesed lapsed tuleb õpetada kodutöid tegema. Mis sest et nad alguses on rohkem tüliks kui abiks. Lapsed on hiljem tänulikud, et ema on teinud nendega ettevalmistusi iseseisvaks eluks :)

 2. Angiin on ikka jube vastik haigus ja kui mul oleks mõni vaenlane, siis vast seda ma talle sooviks.

  Läbi vastiku olemise tunduvad kõik asjad võimendatud ja mulle tegi see lõpuks lausa nalja.

  Samas võite endale ette kujutada minu vanemat tütart, kes ennast koristustööde eest kempsu luku taha pani ja seal lehte luges…:)

 3. koristustööd jäävad ema haigestudes muidugi seisma, sest mittekedagi teist ei sega need tolmurullid. Juuu.
  aga minu teismeline poeg käib poes ja saab külmkapist ise toidu kätte ja kui ma viitsin pikalt seletada, kuidas ja miks, siis teeb miskis suurema söögi ka valmis ja paneb pesu masinasse. Ja käib apteegis, kui mina või ta noorem vend haige oleme, kuigi keerulisemate rohtude puhul pean ma sinna enne ise helistama.

  Kuigi, selge see, et angiinistunud ema ei ole eriti tõhus jeerikupasun.

 4. I Know all of this well. I understand. Youu could not havee written it better! I wish you better. Get well and rest more.

 5. ups, enter läks liiga kiiresti. tegelikult tahtsin öelda:
  lase oma pere lahti, nad ei vääri sind ;)

Comments are closed.