Prügi sorteerimisest

Pean ennast kaunis looduslähedaseks ja loodussäästlikuks inimeseks. Võib olla rohkem lähedaseks, taaskasutus on minu jaoks pisut kaugevõitu, kui mitte arvestada meie korteri mööblit, mis ongi enamjaolt kellegi poolt juba enne mind kasutatud.

Maakodus on meil asjad loomulikult organiseeritud: kaks kompostihunnikut, klaasi ja pakendi kogumise kilekott, paber kulub tuletegemiseks, tuha viskan ahjudest põllule ja põõsaste alla, kompost läheb tomatite ja kõrvitsate väetamiseks.

Maal kasvavad meil ökokartulid, kaalikad, porgandid ja muu selline kraam. Ussiaugud teevad neist veel eriti öko ja oma, aga mitte sellest ei tahtnud ma täna rääkida.

Hoopis sellest, et eile hakkasin ma siis teadlikult prügi sorteerima ka meie linnakodus. Siiani suhtusin ma sellesse kuidagi laisalt. Nüüs siis ladusin pakendid ühte, paberi ühte, biolaguneva jäätme ühte kotti jne. Siis veel selline asi nagu olmeprügi, mille sisust ma jällegi aru ei saanud. Tundus, et seda meil polegi , sest kui kõik ära jagada, siis justkui ei leiagi sinna olmesse miskit lisada.

Pudeleid sorteerin ma juba ammu, vanast harjumusest:). Minu kallis isa õpetas , et mees peab ikka nii palju õlut jooma, et taara eest leib laual on. Nüüd on mul siis õige mees ja leib ka laual.:)

Nojah, sain ma siis oma prügi sorteeritud ja üritasin neid meie maja ees vastavatesse konteineritesse panna. Üritasin, võiks selle kohta öelda, kuna meie majal polegi eraldi konteinereid erinevate prügisortide jaoks.

Siiski arvan, et need konteinerid, mis meie maja ees seisavad, on olmeprügi tarvis, see on siis see prügi, mida mul selleks hetkeks kogunenud ei olnud. Võiks öelda, et seisin seal prügikastide juures tiba segase näoga.

Polnudki muud teha, kui kõik mu kvaliteetselt sorditud prügi ühte konteinerisse visata.

Siin on aga üks kena koht, kus saate oma prügialaseid teadmisi kontrollida ja vajadusel juurdegi õppida, kõike väga mänguliselt!

By Merle

Järjest ja järjest kõik tuleb uuesti me juurde. Uus kevad uus suvi uus kevad uus talv. Jälle ja jälle elame uesti. Taevas tinahall. Lund kerutab ümber jalgade. Jälle ja jälle otsast algame.

9 comments

 1. hmmhh! ma vastasin kõik õigesti. kus on minu kaneelisaiad??? maailmas valitseb totaalne ebaõiglus!

 2. Teisel pool maja ja üle tee on isegi olemas täitsa üks suur konteiner mis peidab oma kõhus erinevat sorti prügi. Ma pole küll kunagi lugenud mida täpselt, aga auke on seal palju.
  Ja majaesine prügikasti alus on pidevalt üks suur prügimägi :S
  Olen paar korda näinud kuidas nõutud prügimehed tuld ja tõrva vandudes seda sealt oma autosse transpordivad.

 3. võta see teema korteriühitus ülesse? meil on 3 konteinerit – tavaline, paber ja bio.

 4. Su postituses on üks oluline viga. Minu poolt ärajoodava õlle taarast ei saa üldjuhul leiba lauale. Kui, siis pikema perioodi õllejoomise taarast ja ainult ühe pätsi.

  Püüan ennast edaspidi parandada.

 5. Täna hommikul avastasin suurte konteinerite vahelt ühe väikse ja teistmoodi konteineri. Kilekott kattis konteinerit peaaegu täiesti. Koti serva kergitades märkasins eal kirja: biolagunevad jäätmed.
  Nii, et meil on nüüd ka maja ees kõik olemas.

  Aga see taara asi on meil lahendatud ammu juba sedasi, et lapsed koguvad ja viivad ja saavad raha endale taskurahale veel lisa.

 6. Vot see on, kui elad oma elu sõites autoga. Oma majaümbrust ei näe korralikult:). Pean ette võtma ja valges kõik järele uurima.

  Samas meeldib mulle mängida mõttega, et meie maja ees puude all on kompostihunnik…. kuigi ega sealt pole enam palju puudu kah.:)

 7. And what about having to budget time (I have no left) to do the sorting, and also buy an apartment that can hold that much garbage in different practical containers. We have the municipality taking pictures of our garbage (in Madrid) and putting them on the walls to show how terribly bad citizens we are!!!!! The contaiiners for paper and glasss are AWAY from home! One has to takee a hike!!!!
  What about the waste of water to wash off excess dirt from containers? Who pays for thaht?

Comments are closed.