Teeme MIUI’le äpisahtli

Kui sa esmakordselt MIUI kasutajaliidesega telefoni kasutama juhtud, siis võib üllatus olla suur, kui avastad, et äppide sahtlit (app drawer) polegi. Kõikide äppide ikoonid on ekraanil ja kuigi neid annab seal kataloogidesse grupeerida, tundub mulle niisugune viis veider.

Õnneks saab selle probleemi ilma suurema häkerdamiseta lahendatud:

Tõmba APKMirrorist värskeim MIUI System Launcher. Ma soovitan vaadata RELEASE versiooni ja täna on see 4.15.2.1444-02151830.

Paigalda. Kui tuleb mingi turvahoiatus, siis ignoreeri ja luba suvakohtadest pärinevate rakenduste paigaldamine.

Seadista Settings -> Home Screen -> With App drawer.

Naudi traditsioonilise Androidi võlusid.

Mul on nüüd alles paar päeva MIUI telefon olnud ja äkki ma ei ole veel kõiki ebamugavusi märganud. Kui sul on mingeid nippe, siis oled teretulnud neid jagama.

Sildid: #, #, #, #

Sõnaus: lõbumõju

Leidsin vähemalt enda meelest toreda sõnause, kui ma üritasin väljendit "fun-factor" emakeelde tõlkida.

LÕBUMÕJU

Näide kasutusest: "Siinpassimisel pole enam mingit lõbumõju, ma lähen parem koju" või "Homme paneme kõik päkapikumütsid pähe ja teeme lõbumõju pärast naabrimehe akna taga tot-tot-tot."

fun = lõbu, rõõm
factor = tegur, mõjur
fun-factor = lõbumõju

Google andis otsingu "lõbumõju" peale praegu 4 mittesobivat vastust. Seega ma võin arvata, et ma mõtlesin uue sõna välja.

Sildid: #, #, #

Aastapäevasüldi algus. #eesti101 (Instagram)

Aastapäevasüldi algus. #eesti101 (Instagram)

Instagram filter: Normal

Asukoht: Tallinn, Estonia

Vaata Instagramis

Sildid: #, #, #, #

Viimased jõuluostud on tehtud. Nüüd vőivad pühad tulla. (Instagram)

Viimased jőuluostud on tehtud. Nüüd vőivad pühad tulla. (Instagram)

Instagram filter: Normal

Vaata Instagramis

Sildid: #, #, #, #

Keelame Gutenbergi ära

WordPress

Just äsja ilmus uus WordPressi versioon 5.0 mille kõige tähtsamaks uuenduseks on uus redaktor - Gutenberg. Uus, plokipõhine redaktor ei muuda seda, kuidas lugejad su sisu näevad, küll aga seda, kuidas sa seda sisu lood. Ja see uus sisuloomise viis ei ole minu jaoks meeldiv. Mul on oma välja kujunenud rutiinid ja töövood ning nüüd pean ma kõike seda muutma hakkama.

Need, kes WordPressi uudiseid ei jälgi ja uuest redaktorist midagi kuulnud ei ole, tabab koos uuendusega kindlasti ebameeldiv üllatus, kui nende tuttav töökeskkond järsku mingi Legoga on asendatud. :)

Õnneks on juba olemas terve hunnik pluginaid, mis võimaldavad täpselt määrata, et kus ja millal Gutenberg lubatud või keelatud on. Proovisin ise Classic Editor ja Disable Gutenberg pluginaid ning mõlemad töötavad hästi.

* * *

Vilunum kasutaja, kes täpselt teab, mida ta teeb, võib Gutenbergi ära keelamiseks kujunduse functions.php faili või oma saidi pluginasse lisada niisuguse rea:

add_filter('use_block_editor_for_post', '__return_false');

* * *

Classic Editor töötab lubaduste järgi vähemalt aastani 2021. Ma kahtlustan, et kunagi jõuab WordPress sinna maani, kus Gutenbergi kasutamist enam mitte kuidagi vältida ei õnnestu ja seega tasuks uue redaktori endale selgekstegemisega alustada kohe nüüd.

Käesolev postitus on kirjutatud kasutades uut redaktorit. Ei ole meeldiv kogemus. Veel.

Sildid: #, #, #, #

10.08.2018 (14:44) (Instagram)

10.08.2018 (14:44) (Instagram)

Instagram filter: Normal

Asukoht: Aegna

Vaata Instagramis

Sildid: #, #, #, #

Minu #teemeära on tehtud. Sauna küll enam ei viitsinud. (Instagram)

Minu #teemeära on tehtud. Sauna küll enam ei viitsinud. (Instagram)

Instagram filter: Normal

Asukoht: Kollassaare

Vaata Instagramis

Sildid: #, #, #, #, #

Külmkapil on sõnumeid (Instagram)

Külmkapil on sõnumeid (Instagram)

Instagram filter: Juno

Vaata Instagramis

Sildid: #, #, #, #

Blogisünnipäev 12

Aarne bloog 12Täna on mu blogi sünnipäev, see päev, kui ma avaldasin siin esimese postituse: Milleks bloog. Mõned kasutusjuhendid (mu kunagiselt 199x tehtud koduleehlt) avaldasin alles hiljem ning kuupäevastasin need päev  varasemaks, 01.03.2016.

Ma jõudsin blogimisega kõvasti ja kaugele.

Ma kohtusin ja sõbrunesin oma blogimisaegadel väga huvitavate inimestega, Lapsed said puhta muidu Segwayga sõita, business-lastehommikul käia. Pidudesse ja seminaridele/konverentsidele kutsuti. Sulli tilkus tilgake. Ma usun, et just mina tõin eesti keelde väljendi “külalispostitus“. Telia korraldatud blogijate kokkutulekul (2008a) arvati, et ma võiks kõva blogijana žüriis olla.  Olin, võitsin ka auhinna “kõige rohkem arvamust avaldanud arvaja“. Auhinnapusa oli naistekas, st lukk oli naistepidi, ja mu kallim sai selle endale.

Ja enne, kui blogimine tähendas tasuta jogurteid, lauvärvi või sheins kaltse, oli see eneseväljendus, tahtmine moodne olla ja ajaga kaasas käia, tahtmine maailma asjades kaasa lüüa - võib-olla neid asju isegi muuta ja parandada. Ma arvan, et mõned mu blogipostitused on maailma muutnud.

Minu jaoks sai blogimise isu lihtsalt  otsa. Tundus, et kõik oluine on öeldud, pisikese mõttepojukese jaoks on kavalam Twitterit ja natuke pikema jutu jaoks isiklikku Facebooki seina kasutada.

Siiski alustan ma igat oma päeva sellega, et peale e-maile vaatan, mida ma sellel päeval kunagi ammu arvasin või tähtsaks pidasin.

AarneBloog on surnud aga mitte surnud. Mina olen samasugune, nagu 2006 aga hoopis teistsugune.

Sildid: #, #, #, #

Nälg (Instagram)

Nälg (Instagram)

Instagram filter: Normal

Asukoht: Hara Sadam

Vaata Instagramis

Sildid: #, #, #, #