Vaesus, häda ja viletsus

Vaesus Euroopas WHO andmetelTäna on Blog Action Day ja selle puhul kirjutavad kõik osalevad blogid vaesusest. Maailmapank defineerib ülimaks vaesuseks selle, kui inimene peab hakkama saama vähemaga, kui US$1 päevas. Need, kellel juba US$2 päeva peale kulutada, on mõõdukalt vaesed. Arvestades, et kuus on umbes 30 päeva ja US$ maksab jämedalt võttes 11.5 krooni, siis ülivaesed on need, kelle kuu kulutused on maksimaalselt 354 krooni ja mõõdukalt vaesed need, kel vähem kui 690 krooni kuus kulutada.

Aastal 2003 oli Maailma Tervishoiuorganisatsiooni andmetel Eestis niisuguseid inimesi alla 2%. Sellel lehel saab ka igasugust muud tervisega seonduvat statistikat vaadata. Kahjuks on neil suurem jagu andmeid üsna vanad.

* * *

Kui nüüd mõelda, siis pole ma kunagi tõsiselt vaene olnud. Mul on küll näpud põhjas olnud aga päris nälga siiski majas pole olnud. Seega ei oska ma kahjuks ühtki õpetust kirjutada, et kuidas mitte vaene olla või kuidas vaesusest välja rabeleda.

Vaesuse põhjused saab jagada laias laastus kaheks: inimesest endast sõltuvad ja temast sõltumatud. Sõltumatute alla käivad näiteks sõjad ja loodusõnnetused. Inimesest endast sõltub see, kuidas ta oma elu elab ja millele oma olemasoleva raha kulutab. Kuna vaene olemine on vastik, siis on targem mitte vaene olla. Siinkohal näpunäide tänaseks tähtpäevaks: Väldi vaesust - ära kuluta oma raha mõtetule saastale.

* * *

Global Rich List annab sulle võimaluse enda vaesust või jõukust hinnata. Eestlasele igatahes rõõmus lugemine.

Technorati: Blog Action Day

Sildid: #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*