Turvaline loterii

ID-kaartTahad tasuta moekaid asju saada? Tahad neid turvaliselt? Kui jah, siis on see loterii just sulle.

Väljaloositavateks auhindadeks on 30 000 krooni väärtuses kinkekaart Bookinghouse.net-ist, kolm sülearvutit Dell XPS 1330 seeriast ja 12 mobiiltelefoni: kaks telefoni Nokia 6300, üks telefon LG KE 800, üks telefon LG Shine KE 970 ja kaheksa üllatustelefoni EMT-lt. Iga telefoni väärtus on vähemalt 3500 krooni.

Loosimisel osalemiseks pole tarvis muud, kui minna lehele arvutikaitse.ee/loos, sisestada seal oma nimi ja telefoninumber ning need siis ID-kaardi või Mobiil-ID'ga allkirjastada. Ongi valmis. Need, kellel mõlemad ID vahendid olemas, saavad loosimisel lausa kaks korda osaleda. Kuna mul mobiil-ID'd pole, siis saan mina ainult ühe "loosipileti". :(

Mobiil-ID aktiveerimine pole võimalik, kuna te ei ole Mobiil-ID teenuse kasutaja.

Palun pöörduge Mobiil-ID teenusega liitumiseks EMT esindusse.

Kui mahti saan, siis käin ära. Kui ma muidugi hoopis teenusepakkujat vahetada ei otsusta. Minu jaoks tuli üllatusena see, et teiste mobiilioperaatorite SIM kaardiga Mobiil-ID'd kasutada ei saagi. Ehkki, praegu ma veel ei tea, kas see on piisavaks argumendiks teenusepakkuja mittevahetamiseks. Praegu oleks olnud esimene kord, kui ma tõesti Mobiil-ID'd kasutaksin.

Arvan, et niisugused kampaaniad on ainult kasuks. Siiani on inimesi, kes arvavad, et digitaalne allkiri on skaneeritud PDF dokumendis pildina näha olev allkiri. Kui auhinnalootus on taga, siis vast mõni inimene viitsib endale selgeks teha, mis asi see digiallkiri tegelikult on.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #, #
8 comments on “Turvaline loterii
 1. Offf ütleb:

  Ja arvad, et viitsib? Mul n2iteks on idioodikaardi lugeja draiver installitud ainult l2pakasse ja mingi loosimine mind kyll ei motiveeri hetkel l2pakat lahti tegema ja idioodikaardiga janditama hakkama.

 2. Aarne ütleb:

  No vast mõni ikka viitsib, muidu poleks sellest kampaaniast eriti kasu.

  Minu kaardilugeja vedeleb kah tavaliselt kusagil lauasahtlisügavuses aga vajadusel leian ta sealt päris kiiresti üles. Igapäevaselt vajalikud autentimised teen siiski valdavalt netipanga kaudu.

 3. jh ütleb:

  aga huvitav on see, et allkirjastatavates reeglites ei räägita sõnagi isikuandmete kaitsest…

 4. Aarne ütleb:

  Enne “Jah, tulen mängu” nuppu on ju kiri, et “Allkirjastamise käigus salvestame sinu nime ja isikukoodi, mida kasutame ainult loosimise läbiviimiseks”.

  Teisest küljest, andmete kasutamine võiks reeglites kajastatud olla küll.

 5. jh ütleb:

  Nime ja isikukoodi kohta lubatakse küll jah mitte talletada, aga e-posti list vist on küll plaanis teha. Aga ma ei protesteeri, ei saa ju olla olemas tasuta loteriisid, keegi peab auhinnad ka ostma.

 6. Maria Claudia ütleb:

  Shall I admit publicly that I have no idea what a digital signature is really like? No problem. I cant crochet, I cant sing and I do not know how to use torrent sites. Here is when I think that I have crossed the generational line further away from my children, a problem being that sometimes I do not even want to know some new things, in pursuit of a selective use of my attention and energy (limited resources indeed), and counting on someone else to do it for me. What I read and think about takes a huge chunk of brain off any availability: International law, philosophy of law, law history, foreign policy, and how to educate 3 children while keeping a huge house clean and presentable. It is too much. How digital signatures operate? Are not they scans of PDF format documents with signature and a picture?

 7. Aarne ütleb:

  You must definitely hide this fact and educate yourself before returning to Estonia. :) Soon you won’t be able to sign anything without ID-kaart and all pencils will be prohibited. Digital signature is NOT picture of handwritten signature. Although you can digitally sign picture of your signature. You can start at
  id.ee.

 8. Maria Claudia ütleb:

  Hahahaha! I still do no know! Cannot understand!! Hansapank promised to give me for free am ID kaart lugeja and I am still waiting…HELP!
  Help is available in amazon.com, version 1964: http://www.amazon.co.uk/Beatles-Hard-Days-Night/dp/B00006G9X1/ref=pd_bxgy_d_h__text_b?ie=UTF8&qid=1197470973&sr=8-1 and 2007 too.
  I want either, or, and preferably the last one. Seeya!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*