Maamaksu tõus mind ei tapa

Langetatud lippKuna ma elan Mustamäel üheksakordses majas ja kinnisvara mujal ei oma, siis maamaks mind suuremalt jaolt ei puuduta. 2006 aastal maksin maamaksu kolmes osas, see kajastus koreterimaksu arvel koos muude kommunaalkuludega. Maksin aprillist juunini iga kuu koos muude kuludega ka 10.96 kroonist maamaksu. Elasin suure väljamineku üle. Käesoleval aastal oli asi palju karmim. Pidin kogu maksu, 33.00, juunis ühe laksuga ära maksma. Kuna oli soe suveaeg, siis elasin ka selle hingematva kulutuse üle. Kui nüüd linnaviletsus mu maksu ~85.- peale tõstab, ei jää ma siiski veel päris nälga.

Parkimise hinnatõus mind samuti eriti ei puuduta. Tasulisel alal parkimist tuleb ette haruarva. Kuna niisugused parkimiskulud toimuvad meil valdavalt öisel ajal, ei viitsi keegi neid kuhugi kirja panna ja seega pole ka täpset ülevaadet.

Ühistranspordi hinnatõus puudutab mind isiklikult palju rohkem. Viimase kahe aasta (11.2005 - 11.2007) jooksul olen ma Tallinna ühistranspordile (buss, troll, tramm; 1 täiskasvanu ja 1 õpilase piletid) kulutanud 7 365.- krooni (sellest 4 070.- langeb viimase aasta arvele). Kui oleks varem märganud kvartalipileteid ostma hakata, oleks summa natukene väiksem. Võrdluseks ühistranspordile: internetiühenduse, kaabel-TV ja toompark.com hostingu peale on viimase 24 kuu jooksul kulunud 5 935.17.

Nii vähese kinnisvara ja parkimisega peaksin ma vist Kesikute toetajate hulka kuuluma ja nende ideedele kaasa kiitma. Mind justkui plaanitav hinnatõus ei puudutakski. Mulle, kui linnakodanikule, peaks ju meeldima, kui linnal rohkem raha käes on. Tore.

Ei. Panen siia hoopis lingi Reformikate lehele, kus nad maamaksu idee vastu allkirju koguvad. Ei, ma ei usu, et antud allkiri midagi muudaks. Igaks juhuks siiski panin ennast siiski kirja. Ja kui juba EI ütlemiseks läks, siis siia veel üks ei: EI.

Keskerakond on praegu kogu jõuga oma valija eest väljas. Nende valija ei pargi, ei kasuta ühistransporti, ei oma kinnisvara. Nad ei käi kasiinos, sest Max Kaur ei luba. Vett ja õlut nad kah ei joo, sest vee hind ja alkoholimüügi kord on kontrolli all.

Kui ma aknast välja vaatan, siis ma näen seda kohta, kus need kesikuvalijad elavad. Vilde tee 90 ühikas on neil üks pesa. Sealses pesas sellest öisemüügikontrollist muidugi eriti ei huvituta, aga elu käib täiega. Kindlasti on niisuguseid "valimispesasid" teistes linnaosadeski. Minule tundub, et üks erakond on suundunud lihtsalt olen - nii - kaua - võimul - kui - vähegi - saan - valigu - mind - või - ainult -tiblad ideoloogia juurde.

* * *

Pildil ei ole tegu mingi leinapäeva ega lipumõnitamisega. Toimumas on vastse lipuvarda paigaldus ja esimene prooviheiskamine tuulises situatsioonis.

Kui postitusest jäi mingi mulje, et ma olen mingi ühe kindla partei toetaja, siis see on vale. Juba aastaid olen ma valimistel valinud lihtsalt halbade hulgast vähem halva. Siiski on nende halbae hulgast just sama erakond olema.

Ühel päeval kavatsen ma olla rikas, omada kinnisvara, Hummereid, panku ja kaatreid. Siis maksavad kõik mu blogi lugejad iga sõna eest, mille ma neile annan, krooni. Ma ei taha, et siis, kui ma ennast üles töötanud olen, ootaksid mind seal üleval maksud, ikaldus ja viletsus.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #
One comment on “Maamaksu tõus mind ei tapa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*