Vilde tee 90 ühikas

EPL kirjutab "Vilde tee 90 ühiselamu kaasomanik soovib maja eest Lasnamäele krunti":

Tallinn plaanib skandaalse Vilde tee 90 ühiselamu omanikule anda poole maja eest ligi 4800-ruutmeetrise kinnistu Lasnamäel, et tänavu 48 korda põlenud hoone tervikuna linna oma oleks. Seejärel teeks linn maja korda.

Tänaseks 24.08.2006 seisuga on seda aastat olnud 235 päeva. 48 põlengut teeb siis keskmiselt ~5 päeva kohta ühe tulekahju. Pean kurvastusega kinnitama, et nii see ongi. Isegi mu 4 aastane tütar, kui juhtub ühika poole vaatama, ütleb, et "issi vaata, ühikas ei põlegi". Seda muidugi juhul, kui ühikas tõesti ei põle.

Peale Mustamäele kolimist esimene ühikapõleng oli ikka sündmus. Tulekahju algas hilja õhtul ja ma olin juba voodis. Tuletõrjesireenide peale ronisin rõdule ja võtsin binokligi kaasa, et asja lähemalt vaadata. Päris õue siiski minna ei viitsinud. Praegu vaatan sireeni kuuldes samuti aknast välja. Lihtsalt selleks, et kindlaks teha, et ikka õige asi põleb ja kusagil mingit õnnetust pole juhtunud.

Kohalike ühikaelanikke ei paista sagedased põlengud siiski häirivat. Sellel suvel kogunevad nad päevast päeva ühika ukse ette istuma. Mängib muusika ja ringi käivad pudelid. Kuul ja tsill. Muidu poleks midagi, aga nad lasevad seda muusikat kas teise või kolmanda korruse aknast.

Delfi kirjutab asjast natuke teise nurga alt: "Vilde tee 90 jõuab peagi juubelipõlenguni". Delfi artiklit illustreeriv pilt on olulisel määral vananenud. Praegu sellel majal selles küljes küll enam nii palju aknaid ei ole.

Allpool toodud pildid kujutavad ülaltoodud ühikat minu rõdu vaatepunktist.

Tuletõrjeauto ühika juures

Esikülg - kohalik hangout koht

Sildid: #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*