Armid kaunistavad meest?

KollKes meist poleks kuulnud pealkirjas toodud väljendit “armid kaunistavad meest“. Juhtusin hiljuti sellel teemal vestlema ja lõpuks kujunes minus välja arvamus, et see ütlus on vale.

Armid on ju mingisuguse vigastuse tagajärg. Vigastada saavad need, kes on millegi alla jäänud, kusagilt kukkunud, sisse lõiganud, otsa sõitnud, jne. Kokkuvõttes need, kes on käpardid, ei jälgi ohutustehnika nõudeid või töllerdavad seal kus vaja pole.

Kas niisuguse õnnetuse tulemusena saadud arm on mingi kaunistus? Arvan, et mitte.

Minu ihul erinevates paikades olevad armid on kõik just niimoodi saadud - oma enda hooletusest ja rumalusest. Uhkustada küll millegiga pole.

Võib-olla, et mõne eriti vapra teo tegemisel, näiteks sõjas vaenlasega võideldes, maailmarekordit purustades või last põlevast majast päästes, vms saadud armid on kaunistuseks või isegi teataval moel aumärgid. Need on erijuhtumid ja loodetavasti saab niisuguse ülla teo sooritaja Presidendilt mõne päris aumärgi ka.

Sildid: #, #, #
4 comments on “Armid kaunistavad meest?
 1. offf ütleb:

  No aga sa ei pea ju ütlema, et need armid on oma lollusest, lohakusest v. käpradlusest saadud.
  Ikka julgelt riskides vapraid tegusid tehes on kõik armid tulnud, kuidas siis muidu!

 2. Aarne ütleb:

  Kes see usuks, kui ma väidaks, et mu armid pärinevad Luki alt või Afganistanist? Ühtki olulist maailmarekordi tunnistust kah ette pole näidata :)

 3. Viiu ütleb:

  Mida suurem vale, seda rohkem usutakse…

 4. Henrik Aavik ütleb:

  No kes ikka läheb rääkima, et kaotas näo kui proovis keelega liikuvat rongi limpsida. Ikka Luki all või ‘staanis!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*