WordPressi õppevideod

Iidne tehnikaPeeter Marvet on kokku pannud mõned täitsa head WordPressi teemalised õppevideod. Kui igastsugu häkkide ja tuunimiste kohta on terve internet pungil õpetusi täis, siis niisugust päris alustajatele mõeldud õppematerjali pole üldse lihtne leida. Natuke aega tagasi oli mul just niisugusest algajatele mõeldud emakeelsest materjalist tuline puudus käes ja mitte kusagilt ei leidnud.

 • Esimene video räägib sellest, mis vahe on postitustel ja lehtedel, kuidas nad su kodulehel välja paistavad ning kust ja kuidas neid majandada.
 • Teine jutustab meile sellest, mida teha siis, kui mõni asi natuke nihu läheb. Videost saab teada, et suuremaks muretsemiseks pole põhjust.
 • Kolmas on vast kõige tähtsam, sest seal selgitatakse postituste / lehtede sisestamist. Üsna üksipulgi seletatakse lahti kõigi redaktori nupude funktsioonid ning tutvustatakse muuhulgas ka linkimist ja sisu teistest keskkondadest ületoomist.
 • Neljandas videos õpetatakse uue WordPressi tähtsamate seadistuste tegemist. See on muidugi igal ühel enne lehe avalikuks tegemist tehtud, ma vähemalt loodan.

Need õpetused peaks sobima just nendele, kes esimesi samme WordPressil põhineva lehe haldamisel teevad. Kui pluginate kohta käiv jutt välja jätta, siis sobivad need edukalt ka wordpress.com teenuse kasutajatele.

* * *

Videote järjekord on imelik? No mina nad just selles järjekorras leidsin. :) Igatahes, julgen soovitada!

Sildid: #, #, #, #, #
2 comments on “WordPressi õppevideod
 1. Liis ütleb:

  Lajal oli ka üks huvitav videode sari WordPressi teemal, lisad selle ka ehk siia.

 2. Aarne ütleb:

  Ma neid videosid kiire otsinguga ei leidnud. Midagi justkui mälusopis oleks selle kohta, et need on edasijõudnutele.
  Mina rõõmustasin praegu just selle üle, et leidsin sobilikud materjalid just neile, kes oma kõige esimesi samme WordPressi teel teevad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*