Miks ma su videosid ei vaata

VideodViimasel ajal läheb üha rohkem ja rohkem moodi blogides videopostituste ja -õpetuste avaldamine. Kindlasti on niisugune asi omal kohal õppevideode puhul, kus näiteks iga ekraanil tehtava kliki näitamine on oluline, aga tavaliselt ma lihtsalt jätan ikkagi videod vaatamata ja leian vajaliku info muul moel.

Video kaudu info saamine on minu jaoks liiga vaevaline ja aeglane. Sama info kirjapanduna omandan ma oluliselt kiiremini. See võib olla tingitud minu vanusest - ma õppisin lugema enne interneti massilist levikut ja telekast näidati lapsepõlves ka valdavalt saasta.

Kirjutatud teksti juures on lihtne igav osa vahele jätta ja kohe huvitava juurde edasi liikuda või vajadusel kiirelt üle-eelmist lõiku uuesti üle vaadata. Video puhul on ka kiirema netiühenduse puhul edasi-tagasi liikumine vaevaline.

Lihtne näide sellest, kuidas ma aega kokku hoian: Tõnu kinnisvaralehel on video "Aasta algus on kinnisvaramüüjad aktiivsemaks muutnud" mille pikkuseks on 1 minut ja 56 sekundit. Pea 2 minuti jooksul saan ma 1 135 tähemärgi (koos tühikutega) ulatuses infot. Selle info tekstina läbi lugemiseks kulub mul paarkümmend sekundit.

Lisaks ei taha ma videosid muul moel info saamise asemel vaadata ka selle pärast, et need tekitavad asjatut mürasaasted nii kodus kui ka kontoris.

Muusikat ma samuti videona vaadata ei viitsi ja rahuldun lihtsalt kuulamisega sest see võimaldab mul samal ajal ka muude asjadega tegeleda. Kui ma taustaks muusikat kuulan, pole pilti vaja ja kui juba klapid pähe sätin, siis viskan tavaliselt ka pikali ja sulen silmad. Pilti pole vaja.

* * *

Mina vaatan tavaliselt umbkaudu ühe video nädalas ja sellest on mulle enam, kui küll. Enda blogi jaoks olen teinud ühe video ja seda vaid selle pärast, et 3D lillekest on kahemõõtmelisena raske edasi anda.

Niisiis, kui sa tahad, et su sõnum ka minuni jõuaks, siis esita see tekstina ja piltidena, mitte videona. Äärmisel juhul, kui sa ikka oled täiesti veendunud, et video on tingimata vajalik, pane video sisu põhipunktid ka tekstina kirja.  Sellisel juhul ma äkki ikka vaatangi su video ka ära.

Kindlasti on palju inimesi, kes minuga üldse ei nõustu ning arvavad, et kõik mis liigub, häält teeb ja plingib on ikka palju parem, kui lihtsalt tekst. Ma olen ka täiesti kindel, et niisuguste kõrval on ka minul mõttekaaslasi.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #
2 comments on “Miks ma su videosid ei vaata
  1. asd ütleb:

    ohh… lõpuks ometi mõni outspoken mõttekaaslane.

    vähemalt minu puhul kipub asi tänapäevaste infoedastajatega isegi nii hull olema, et ma ka podcastist kui info edastamise viisist samal põhjusel kohe kuidagi lugu ei oska pidada.

  2. Aarne ütleb:

    Tänan toetuse eest!
    Ma teadsin, et ma pole üksi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*