Tuludeklaratsioon 2008

MaksuametSellel aastal otsivad mitmed inimesed juba eriti varakult infot tuludeklaratsiooni täitmise kohta. Miskipärast ei lähe nad otse Maksu- ja Tolliameti lehele vaid tulevad otsingumootorite kaudu minu blogisse.

Tulen nende otsingutele vastu ja panen siia mõned infokillud 2008 aasta tuludeklaratsiooni vormistamise kohta:

 • Paberil võid oma deklaratsiooni kasvõi kohe ära saata. Moekad ja innovatiivsed inimesed teevad seda loomulikult e-maksuameti kaudu ja sellel aastal saab seda teha alates 16. veebruarist. Just sellest kuupäevast alates saab eeltäidetud deklaratsioone ja seda siis nii e-maksuametist kui ka teeninduspunktidest.
 • Aastal 2009 teeme me deklaratsiooni eelmisel aastal, st 2008, teenitud tulude kohta. Sellest ka nimetus “2008 aasta tuludeklaratsioon“.
 • Tulumaksutagastuse piirmäär on endiselt 50 000 krooni. Kui seda langetatakse, siis see on oluline alles 2009 aasta deklaratsiooni tegemise juures.
 • Maksuvaba tulu on 2008. a. deklaratsiooni tehes 27 000 krooni aastas ehk 2 250 krooni kuus.
 • 2008 aasta tuludeklaratsiooni tehes saab täiendava maksuvaba tulu maha arvata veel esimesest, alla 17 aastasest, lapsest. Järgmine aasta juba alates teisest. Õnneks see mind ei puuduta sest mul on ka järgmisel aastal kaks alla 17a last.
 • Eluasemelaenu intressidelt makstud tulumaksu saab tagasi ainult siis, kui eluase on ostetud endale. Teistele ostetud eluasemee eest tulumaksu tagasi ei saa. Esimene kord, kui intressilt makstud maksu tagasi tahad, pead maksuametile ka pataka pabereid viima. Mina viisin igaks juhuks nii laenu- kui ostilepingu koopiad. Järgmistel kordadel pole seda minult enam nõutud.
 • Maksuamet on kõigile sagedamini esinevatele küsimustele vastamiseks kokku pannud ka KKK, mis on lausa tiine erinevatest vastustest ja selgitustest. Kui sealt kah vastust oma põletavale küsimusele ei leia, siis kasuta infotelefoni 8800 811 või saada e-mail oma küsimusega aadressile fyysisik(a)emta.ee

* * *

Häguselt mäletan veel isegi seda rõõmsat ootusvärinat kui esimest korda oli kodulaenu intressidelt makstud tulumaksu tagasisaamist oodata oli. Nüüd on see juba igaaastaseks rutiiniks muutunud.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #, #, #
15 comments on “Tuludeklaratsioon 2008
 1. monika ütleb:

  tere.tahaks teada kas esimese lapse pealt ka raha tagasi saab.laps sündis eelmisel aastal 11 märts aga kas siis see aasta saab ühe lapse pealt tuludeklaratsiooni tagasi

 2. Aarne ütleb:

  Sellel aastal tuludeklaratsiooni tehes saab ka esimese alla 17a lapse pealt ühe tulumaksuvaba miinimumi lisaks. Järgmisel aastal tuleb lisavabastus juba lates teisest lapsest.

 3. monika ütleb:

  kui mina olen lapse pealt täiendava maksuvaba tulu juurde saand, kas siis kui lapse isa (minu seaduslik abikaasa) esitab deklaratsiooni tema enam ei saa lapse pealt maksuvaba miinimumi juurde?

 4. Aarne ütleb:

  Ühe lapse pealt üks lisavabastus ühele vanemale.

 5. Indrek ütleb:

  väga tore blog on ;) Kiidusõnad. Leidsin seoses tuludeklaratsiooniga. Küsiks soovitada mingit kulu programmi kuhu saaks oma kulutusi sisestada ja väikest ülevaadet hoida?

 6. Aarne ütleb:

  Mina kasutan Excelit.

 7. Marika ütleb:

  Aga kui on üks laps ja ta sai eelmise aasta novembris 17, kas siis ei saa?

 8. Aarne ütleb:

  Ma arvan, et ei saa.

 9. Teadmata ütleb:

  Keegi oskaks öelda kuna hakkatakse tuludeklaratsiooni välja maksma?

 10. Aarne ütleb:

  Alates 26. veebruarist.

 11. ellen ütleb:

  kui saan ka alimente,kas neid arvestatakse tulusse ja kas alimentide maksja saab kasu

 12. ellen ütleb:

  kuidas on kasulikum alimentide saajal, kas lasta 1 kord aastas tulud mahaarvestada või lasta alimendid läbi kohtutäituri, kus iga kuu arvestatakse tulumaks maha

 13. helena ütleb:

  sain aru et see aasta sai 1 lapse pealt siis tagasi ja kas siis järgmine aasta saab 2 last 2korda selle summa mis see aasta sai üks laps

 14. Aarne ütleb:

  See aasta on just see tore aasta, kus deklaratsiooni tehes saab juba esimese alla 17a lapse pealt lisavabastust. Järgmine aasta juba alates teisest lapsest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*