Keelame Gutenbergi ära

WordPress

Just äsja ilmus uus WordPressi versioon 5.0 mille kõige tähtsamaks uuenduseks on uus redaktor - Gutenberg. Uus, plokipõhine redaktor ei muuda seda, kuidas lugejad su sisu näevad, küll aga seda, kuidas sa seda sisu lood. Ja see uus sisuloomise viis ei ole minu jaoks meeldiv. Mul on oma välja kujunenud rutiinid ja töövood ning nüüd pean ma kõike seda muutma hakkama.

Need, kes WordPressi uudiseid ei jälgi ja uuest redaktorist midagi kuulnud ei ole, tabab koos uuendusega kindlasti ebameeldiv üllatus, kui nende tuttav töökeskkond järsku mingi Legoga on asendatud. :)

Õnneks on juba olemas terve hunnik pluginaid, mis võimaldavad täpselt määrata, et kus ja millal Gutenberg lubatud või keelatud on. Proovisin ise Classic Editor ja Disable Gutenberg pluginaid ning mõlemad töötavad hästi.

* * *

Vilunum kasutaja, kes täpselt teab, mida ta teeb, võib Gutenbergi ära keelamiseks kujunduse functions.php faili või oma saidi pluginasse lisada niisuguse rea:

add_filter('use_block_editor_for_post', '__return_false');

* * *

Classic Editor töötab lubaduste järgi vähemalt aastani 2021. Ma kahtlustan, et kunagi jõuab WordPress sinna maani, kus Gutenbergi kasutamist enam mitte kuidagi vältida ei õnnestu ja seega tasuks uue redaktori endale selgekstegemisega alustada kohe nüüd.

Käesolev postitus on kirjutatud kasutades uut redaktorit. Ei ole meeldiv kogemus. Veel.

Sildid: #, #, #, #
2 comments on “Keelame Gutenbergi ära
  1. RO ütleb:

    Hmm. Kasutan ise bloggerit, mis ei ole eriliselt muutunud, või vähemalt ei ole muutused mind häirinud. Aga asi võib ka selles olla, et ma kirjutan oma tekstid hüperteksti lahtekoodi kujul ja kui blogger lõpetaks oma tegevuse võin ma sama lähtekoodi muust mootorist läbi lasta või, kui internet peaks igaveseks kaduma, lisama ise päised, jalused ja muud kuljused külge oma tekstile. Vb peaks isegi naljaviluks proovima seda viimast. Sul, tundub, on probleem kohanemisega. Aga kohanemises seisneb kasv! Ma lülitusin rohkem kui viis aastat tagasi dvorakile üle ja nüüd mõtlen, et prooviks veel colemak-ile üle minna, et veel kord kogeda trükkimist otsast pihta. Loo moraal on vist tegelikult, et ei tasu usaldada teenuseid. Mõned inimesed on samamoodi Livejournalis lukus, sest nad hakkasid kunagi seda kasutama ja nüüd ei oska ümber õppida ja ajaga kaasas käia. Tasub mitte langeda rutiinidesse ja omada kontrolli oma töövoo üle.

  2. Leroy ütleb:

    + Сlassic Widget plugin. Installin selle kõigile oma uutele saitidele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*