Google Chrome OS – esimesed muljed

Google Chrome OSMõni nädal tagasi kirjutati isegi meie paberlehtedes, et Google laseb välja uue operatsioonisüsteemi Chrome OS. Uudistesaitides ja blogides oli asjast varemgi juttu. See tekitas soovi asi ise järele proovida. Leidsin 2 võimalust, kuidas uut süsteemi ilma arvutis kardinaalseid muudatusi tegemata proovida: kirjutada Chrome OS USB mälupulgale või jooksutada seda virtuaalmasinas.

Igaks petteks proovisin mõlemaid variante.

USB mälupulgalt jooksutamise puhul on puuduseks see, et seadistamine on keerukas. Vaja on muuta BIOS seadeid, et arvuti ikka pulgalt käivituks, pulgal peab image kirjutama aktiivsele partitsioonile, jne. Kui sellega hakkama saada, siis on edasi juba lihtne. USB kõvaks eeliseks on see, et kogu arvuti ressurss on Crome päralt ja sa ei pea oma arvutisse mingit lisatarkvara paigaldama. Sellest hoolimata pangestus mu USB-Chrome alatihti.

Google Chrome OSVirtuaalmasinaga puhul on paigaldamine küll lihtsam aga siin võib kergesti tekkida probleem sellega, et Crome on tattaeglane. Samuti tuleks tähele panna, et kui paroolide salvestamine on lubatud, siis salvestuvad need image sees ja seda imaget pole mõtet pärast sõbraga jagada.

Muidugi, operatsioonisüsteemi kiire käivitumine on vinge aga kui OP süsteem ongi ainult brauser, siis on see ikka väga harjumatu.

Oma kõvakettale ma ei suutnudki ligi pääseda no ja muidugi pole ju ühtki vahendit, millega sealt dokumente, muusika või filmifaile avada. Minu kui vana kõvakettakasutaja jaoks on see ülimalt harjumatu - niipea, kui sa ilma internetita kohas oled, kõlbab su Chrome OS'iga varustatud arvuti vaid pannialuseks.

Klaviatuuri seadeid ei suutnud ma kuidagi eesti peale määrata. Ma usun, et praegu on asi lihtsalt selles, et seda klaviatuuri muutmise osa pole veel valmis tehtud.

Ajatsooni määramine brauseris on kah natuke harjumatu aga sellega sain hakkama.

USB pulgalt käivitatud Chrome puhul ma ekraanipauke salvestada ei suutnudki. Virtuaalmasinas võtsin pildi ette, lülitusin tagasi Windowsi ja nii sain ekraanipaugud tehtud.

Kokkuvõttes võib öelda, et minule uus Chrome OS erilist muljet ei jätnud ja tegu on väga toore asjaga. Loodetavasti läheb asi hiljem paremaks ja siis ma proovin jälle. Praegu igatahes formattisin mälupulga üle ja kustutasin Chrome image ära.

Sildid: #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*