Turule saabuvad odavad mälupulgad

Delfi.ee kirjutab, et "Pealinna abiturientidele kingitakse mälupulgad".

Tallinna linnavalitsus kavatseb kõigile pealinna koolides õppivatele abiturientidele kinkida mälupulgad.

Kingitus läheb maksma 735 000 krooni, mis eraldatakse reservfondist, teatas Tallinna pressiteenistus.

Mälupulgad, mis sisaldavad Tallinna linna tutvustavat materjali, antakse kätte septembrikuus, mil abiturientidele korraldatakse linna juhtimist ja igapäevatööd tutvustav teabenädal.

Algaval õppeaastal õpib Tallinna koolides 4900 abiturienti. Mälupulkade kinkimise idee tuli õpilastelt. Mälupulkade ostmiseks korraldatakse riigihange.

SEKOND HANDÜhe mälupulga hinnaks arvestatakse seega 150 krooni. Selle raha eest saab poest 128MB pulga. Riigihanke ja suurte koguste korral saab sama raha eest ka vast 256MB kätte. 256MB ei ole tänapäeval mingi arvestatav suurus. Kellel mälupulka tõesti vaja on, see on ammu oluliselt suurema asja muretsenud.

Nagu ma aru saan, on varsti turul ringlemas hunnikute kaupa sekond hand 256MB mälupulki. Peale niisugust kingitust neid keegi enam kauplusest ei osta. Pole ju mõtet, sest abiturient müüb enda vilauue pulga sulle 100 eeguga maha. Oleks pulk ehk tehasepakendis, saaks rohkemgi aga sinna on ju vaja mingi masendav kraam peale panna.

Praeguse seisuga igatahes riigihanget veel pole.

Ja miks neljandasse minejatele midagi ei anta? Tramaeivõi!

* * *

EDIT 24.08.2006: Tänase Äripäeva andmetel on tegu 512MB mälupulkadega millele on salvestatud linna juhtimist tutvustav presentatsioon. Seda presentatsiooni ei saavat pulgalt kustutada.

Mind kohe tõsiselt huvitab, et mis imenipiga see kustutamine küll ära keelatakse? Ja veel nii, et mälupulk ka millekski muuks kasutatav on, peale eelmainitud presentatsiooni vaatamise.

Sildid: #, #, #, #, #, #
0 comments on “Turule saabuvad odavad mälupulgad
1 Pings/ Trackbacks järgnevaks "Turule saabuvad odavad mälupulgad"
  1. […] alguse puhul lubati lastele ka tasuta mälupulki, aga ma pole kuulunud, et sellest plaanist asja oleks […]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*