Riputasin asjad Nagisse

Täna lugesin Nagi blogist, et asi on testimiseks avatud. Otsustasin kohe proovida. Registreerumine võttis aega umbes minuti ja seejärel saigi juba sisse logitud.

Täitsin natuke oma profiili, et kui mõni tuttav juhtub liituma, siis on tal võimalik mind üles leida. Profiili täitmiseks antud väljad on suhteliselt sarnased Orkutiga, st ei miskit uut.

Lisasin mõned pildid. Mitme pildi korraga lisamiseks kasutasin Javal põhinevat rakendust ja esmapilgul sujus kõik sujuvalt. Võibolla oleks pidanud proovimisel väiksema mahuga faile kasutama sest viie ~2MB faili upload võttis parajalt aega ja Java rakendus ei näidanud mulle, mitmendat faili ta parasjagu üles laeb, st protsendid jooksid iga faili puhul nullist sajani.

Hiljem sain piltide kirjeldust muuta aga tundub, et märksõnade muutmine ei tööta. Ükshaaval pilte lisades jäid märksõnad küll külge kui pildi kirjeldust muutes kadusid need jälle.

Ühtegi oma tuttavat leida ei õnnestunud ja päris võõraid ei tahtnud kah tuttavateks lisama hakata nii et seda osa nagu proovida ei saanudki.

Kuna ka Nagi blog ütleb, et "Tegu pole veel isegi beetaga, seda näitab ka tänane ametlik versiooninumber 0.0." siis viriseda nagu polegi millegi üle.

Asja mõttest ma eriti aru ei saa, aga praeguse seisuga tundub mulle, et tegu on Orkuti klooniga millele on lisatud fototeenus. Blogis lubati, et see on alles esimene teenus. Ootan lisa.

Sildid: #, #
One comment on “Riputasin asjad Nagisse
  1. Jüri Kaljundi ütleb:

    Asja mõttest, eelkõige oleme ikkagi fototeenus, kus oma pilte hoida, neid teistele näidata või mujale linkida ja paberfotosid tellida.

    Tuttavate osa on pigem lisaboonus (aga mitte eesmärk omaette) selleks, et neid näiteks grupeerida ja siis gruppide kaupa näiteks üksikutele piltidele või albumitele ligipääsuõiguseid anda. Sageli ei soovi inimesed pilte kõigile avalikult välja panna vaid tahetakse seda piirata näiteks perekonna, oma firma, firma klientide või sõprade ringiga. Seal ongi abiks tuttavate grupid.

    Igal juhul tänud kommentaaride eest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*