Tallinna reisisaatjad on muiduleivasööjad!

Tallinna reisisaatjad on muidusööjadKohtasin minagi eile õhtul trollis reisisaatjat. Istus teine esiukse kõrval pingil näoga sõidusuunas ja vaatas põhiliselt aknast välja. Tundsin ta ära rõõmsavärvilise vesti järgi sest millegi muuga ta tavareisijast ei erinenud.

Kogu minu mitte eriti pika sõidu ajal vaatas ta tahapoole, reisijate suunas, vaid paaril korral.

Ühel korral pakkus ta ühele esiuksest sisenenud puudega inimesele istet aga too ei võtnud seda vastu sest oli kohe jälle väljumas.

Kogu reisi vältel kuulas reisisaatja muusikad ning rikastas sellega ka teiste trollissõitjate päeva sest kõrva oli ta ainult ühe klapi pistnud samal ajal, kui teine lihtsalt kaelas tolknes.

Ülimalt vajalik töökoht!

Huvitav, kui peale valimisi mõni teine erakond Tallinnas võimule saaks, kas nad julgeksid niisuguse mõttetu raiskamise ära lõpetada… Milline partei julgeks ~5000 töökoha, ehkki need on täiesti ebavajalikud, likvideerimise oma südamele võtta? Pakun, et mitte keegi.

Kui nüüd mõni julgem kandidaat niisuguse asja oma valimislubaduseks võtaks, siis oleks see minu jaoks tugev argument tema poolt hääletamisel.

Nagu kõik mu lugejad teavad, olen ma helde mees ja rahast mul kahju pole. Ma olen lihtsalt nii õel ma, et ma tahan, et mu ümber oleks palju töötuid inimesi.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #
11 comments on “Tallinna reisisaatjad on muiduleivasööjad!
 1. Henrik Aavik ütleb:

  Ei ole neid midagi 5000. Sadakond pigem ma arvan. 5k on loosung, et kunagi teeme.

 2. Aarne ütleb:

  Küllap ma olen siis uudiseid pinnapealselt jälginud aga see on ju tegelikult hea, et neid ainult 100 on.
  Kui keegi nad kõik lahti laseks, siis pärast räägitaks ikka 5000 töökoha kaotamisest.

 3. Wr ütleb:

  Minu nägemus sai juba nädal tagasi välja regeeritud: ja mis kasu on siis neist Tallinna reisisaatjatest?! ainult võtavad ruumi ja segavad bussijuhti.

  Linnapea abi vastas mulle selle kirja ärasaatmise peale, et Jaanus Mutli vastab mu kirjale 30 päeva jooksul. Muide, selle nädala venekeelses Pealinnas ehk Stolitsa’s on artikkel, kuidas keegi reisisaatja Virge on saanud hästi palju tagasisidet rõõmsatelt ja rahulolevatelt reisijatelt. Selline stahhaanovlane-Virge. Nii et propagandamasin töötab.

 4. Aarne ütleb:

  Ma olen üsna kindel, et Mutli mingit tõsist vastust ei anna.

  Mingil imelikul põhjusel on Pealinn minu postkastis mikskipärast eestikeelne ja sealt ma niisugust Virve-teemalist juttu ei leidnud. Eestikeelselt veebilehelt samuti mitte aga venekeelsel oli täiesti olemas: Один рейс из жизни кондуктора.

 5. Wr ütleb:

  Jah, eesti- ja venekeelne on mingil põhjusel erineva sisuga. Aga ma soovitan lehekandjal sabast kinni haata ja nõuda endale mõlemad. Tuleb kasuks teada, mida venekeelsele lugejaskonnale pakutakse. Seekord oligi eestlastele artikkel “Parbus on jumala tore mees, vaene süütuke” ja venelastele Virge (ehk “Savisaar on jumala tore mees, loob töökohti, mis muudavad pensionäride elu, vähemalt Tallinna ühistranspordis, maapealseks paradiisiks”).

  Mõni aeg tagasi oli venekeelses juttu ka sellest, et Inno ja Irja on ikka toredad ja õigekesed, kellele pahad ansiplased kurja soovivad. See oli selle raamatu asjus, ja kui mu mälu mind ei peta, siis Boris Tuchi suu läbi mingis artiklis. Ühesõnaga, asja, mida eestlastele öelda ei julgeta, kõlbab väga hästi öelda venelastele.

 6. Wr ütleb:

  Jah, Virge~Virve jäi valesti meelde. Mul oli kunagi üks tuttav Virge, vist sellepärast.

 7. Indrek ütleb:

  Iroonia pole ju paha?

  Ja mida Sina välja pakuksid, et leevendada probleemi?

 8. Aarne ütleb:

  a) Linnavalitsejad ei peaks niisuguseid lolluseid üldse tegema.

  b) Kõik inimesed peaksid nagu üks mees valimas käima ja endale targad valitsejad valima.

  c) Linnavalitsejad peaksid tunnistama, et tegu oli haruldaselt halva mõttega mis on läbi kukkunud ja tuleks kiiremas korras ära lõpetada.

  d) 42

 9. Getter ütleb:

  Aga.. nüüd saab veel kartuleid ja puid ju kaa!

  Istud kodus kaminatule soojusest, sööd praekartulit ja vaatad sülearvutist linnapea piilukaamerat!

  Hoiatus: sobib ainult andunud fännidele!!!!

 10. Aarne ütleb:

  No eks mõned on ikka ainult omakasu peal väljas… :)

 11. viiu ütleb:

  Nõus, et absoluutselt mittevajalikud töökohad. Õnnestus ka üks kord seda reisisaatjat näha. Seisis bussi esiukse trepil näoga sõidusuunas, selle kolme peatusevahe jooksul, mis mina sõitsin, ei pööranud ta mitte üks kord pead salongi poole (spetsiaalselt jälgisin). Kui teisest uksest noor emme titekäru sisse tõstis, aitas teda hoopis üks kena noormees-reisija, mitte reisisaatja.

  Aga eks Savisaar on jälle mõned punktid kirja saanud.

  Praegune valitsus võiks eeskuju võtta möödunud sajandi kolmekümnendate aastate alguse majanduskriisi aegsest valitsusest, mil üle Eesti rakendati töötuid nn. hädaabitöödel – parkide korrastamine, raudteeservade puhastamine, isegi Ülemiste lennujaama ehitamine. Siis oleks miskit tolku kah.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*