Mis siis juhtub peale valimisi

ValimistulemusedMa usun, et Keskerakonna ülitugev võit Tallinnas ei tulnud kellelegi üllatusena. Nii, nagu peale kõiki valimisi on palju inimesi, kes lubavad blogides, Delfi jms kommentaarides, Twitteris, jne, jne, jne, et nüüd on aeg Tallinnast ära (maale, välismaale) kolida, haarata kätte kirves ja mõõk, enesetapp teha ja palju muud säärast. Elu olevat nüüd nii pe*ses et kõik on mõtte kaotanud.

Tegelikult läheb hoopis nii:

  • Maailmalõppu ei tule. Päike tõusis täna ja tõuseb ka homme.
  • Keegi ei hakka massiliselt Tallinnast kuhugi maale kolima, ammugi siis veel välismaale. Maal ja isegi välismaal on poliitikud samasugused tolgused, nagu Tallinnaski. Seda kolimise juttu räägitakse peale kõiki valimisi ja mingit suurt rahvasterännet pole seni toimunud. Ei toimu ka edaspidi.
  • Linna- ja linnaosa ajaleht ei tule enam igal nädalal. Kellel sellest küll kahju võiks olla?
  • Enesetappude lainet ei tule. Kui keegi ennast kusagil ära tapab, siis seoses üldise sügismasendusega mitte valimistulemuste pärast.
  • Erakonnad, kes enne kambas Savisaart maha tegid, pöörduvad nüüd jälle aktiivsemalt üksteise vastu.
  • Paari nädala pärast ei mäleta eriti keegi, et meil mingid valimised olid ja kes seal võitis. Elu läheb täpselt samamoodi edasi, nagu ta seni läks. Valimisreklaami asemel algavad kohe jõulukampaaniad ja mis on sama rõvedad.
  • Ansip ja Savisaar panevad seljad kokku, võtavad lasteaedadelt kõik raha ära. Lasteaiad pannakse üldse kinni ja lapsed saadetakse kolhoosilauta ühispidamisele.
  • Järgmiste valimiste ajal pööravad ka teised erakonnad, peale Keskerakonna, venelastele tähelepanu. Äkki nad leiavad isegi mõned enda ideed, peale Keskerakonna vastasuse, mida propageerida.

Julgen arvata, et üle poole nendest ennustustest läheb täide.

Tervitused lähevad täna kõigile neile kandidaatidele, kes valimistel 0 häält said.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*