Vaba Tallinna Kodanik Mustamäel

Valimisliit Vaba Tallinna KodanikMöödunud nädalal kirjutas ERR, et erakonnad ja valimisliidud ei avalad oma valimisprogramme. Mustamäel saime me peale vaidlusi kokku niisuguse programmi, nagu altpoolt lugeda saab ning see on väljas ka VTK lehel ning lingina Facebookis.

Kindlasti oleks veel paremini saanud aga minu meelest on tähtsad asjad kirjas.

Minule eriti südamelähedane punkti jäi kahjuks programmist siiski välja, kui Mustamäega piisavalt mitte haakuv:

Vaba Tallinna Kodanik välistab linna(osa) raha eest tehtavad populistlikud teavituskampaaniad ja propagandameedia. Maksumaksja raha kasutamine peab olema eetiline ja läbipaistev, ning kõik valitsemisega seotud andmed ja dokumendid, mis ei sisalda riigisaladust või delikaatseid isikuandmeid, peavad olema kõigile soovijatele hõlpsasti kättesaadavad.

Aga nüüd asja juurde:

VTK programm Mustamäel

  1. Mustamäe Linnaosa Valitsus peab järgneval tegutsemisperioodil senisest märksa enam pöörama tähelepanu koostööle Mustamäe vabaühingutega. Vabaühingutega tuleb pidada plaanipärast dialoogi, et ühiselt leida häid lahendusi linnaosa väljakutsetele: suurem turvalisus, parem transport, laste arengu tagamine, vaesuse leevendamine jne.
    Linnaosa valitsusel tuleb leida rohkem rahalisi vahendeid, kompetentsi ja koostöötahet, et finantseerida vabaühingute tegutsemist väljakutsetele vastamisel ja erinevate sihtrühmade huvide kaitsel. Ladus koostöö ja tõhus tugi linnaosa algatusvõimelistele kogukondadele on kaasaegse jätkusuutliku arengu proovikivi ning toetab inimeste soovi elada ja töötada oma kodumaal.
  2. Tuleb parandada linnaosadevahelist transpordiühendust. Iga mustamäelane peab saama suviti ilma ümberistumiseta Kakumäe, Stroomi ja Pirita randa. Parema transpordiühenduse peab looma ka lennujaama ja sadamaga.
  3. Parkimine on linnaosas suur probleem. Tammsaare tee ääres olevate garaažide asemele tuleb teha mitmetasandilised parklad, kus praegused garaažiomanikud saaksid osaluse.
  4. Bussipeatuste kitsukesed paviljonid on praegu mõeldud reklaamiandjatele. Nende asemel tuleb ehitada kolm korda suuremad mugavad varjualused, mis kaitsevad vihma, tuule ja lume eest, ning bussipeatuste juurest peavad kaduma silmariivavad vanad kioskid.
  5. Mustamäe vajab oma hooldekodu. Meie inimesed, kes elanud siin poolsada aastat, ei pea vahetama elukeskkonda, vaid võivad veeta oma vanaduspõlve armsaks saanud linnaosas. Hooldekodu võimalik asukoht on ehitatava EELK Maarja Magdaleena kiriku lähedal.
  6. Mustamäe lastele peab vanemahooldushüvitise lõppedes olema tagatud turvaline ja kodulähedane lasteaiakoht, kus jätkub voodikohti, kappe ja kasvatajaid kõigi laste jaoks. Kooli peavad kõik lapsed pääsema jälle ühes vahetuses.

* * *

Vaba Tallinna Kodaniku üldised põhimõtted on ära toodud siin: Valimisliidu Vaba Tallinna Kodanik lähtekohad 2013. aasta volikogu valimisteks ja nendele kirjutan ma kahe käega alla.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*