Reform ja Kesk enam koostööd ei tee

Andrus Ansipi laptop Stenbocki majasERR uudistest lugesin, kuidas Andrus Ansip selge sõnaga lubab, et järgmises valitsuses Reformierakond enam Edgar Savisaarega koostööd ei tee:

Varem kahel korral Keskerakonnaga valitsuse moodustanud Reformierakond rõhutas, et järgmisel valitsemisperioodil on koostöö Edgar Savisaarega välistatud.

"Me välistame selle variandi täielikult," kinnitas Reformierakonna esimees Andrus Ansip. "Savisaarlik juhtimisstiil Tallinnas on teravas vastuolus ausa, läbipaistva ja tervest mõistusest lähtuv poliitilise kultuuriga," sõnas ta.

Aga kui Edgar Savisaar jääb edasi Tallinna linnapeaks, siis võivad Reformierakond ja Keskerakond ilma Ansipi lubadust murdmata siiski koalitsooni luua? Savisaart siis ju valitsuses / Riigikogus pole?

Kas tegu on täiesti tühja populistliku lubadusega või sain ma millestki valesti aru?

Sildid: #, #, #, #, #
7 comments on “Reform ja Kesk enam koostööd ei tee
 1. HillarP ütleb:

  Ansip ütleb ju selge sõnaga, et RE (või mida iganes ta “meie” all mõtles) välistab koostöö Savisaarega. Sellest ei järeldu mitte kuidagi, et RE välistab koostöö KE-ga, kuna teatavasti on KE-s peale Savisaare veel ca 10tuhat liiget.

  Teisisõnu, kui on Savisaar, siis ei tehta koos tööd (vaid molutatakse niisama) või siis tehakse midagi, kuid siis on välistatud Savisaare kohalolek.

  Mis siin arusaamatut on? :)

 2. Aarne ütleb:

  No just nii ma sellest aru saingi. Seega on tegu mõttetu uudisega sest mingit muutust ei ole ega tule.

 3. henrik ütleb:

  Või siis ei asu Ansip peaministritoolile ja hoopis Atonen või kelle iganes nad upitavad teeb Savisaarega koostööd.

 4. henrik ütleb:

  Tegelikult on probleem hoopis selles, et mida iganes Ansip ütleb seda keegi ei usu enam ja otsitakse konkse. Mina ka ei usu, kui ma nn oma hinge vaatan. Ehkki mõistusega ma olen veendunud, et mingit koostööd päriselt ka ei tule neil. Küllap ta sellepärast praaliski, et ükskõik kuidas ka ei kompjuudiks, Keski pole koalitsiooni neil vaja.

 5. HillarP ütleb:

  @Hendrik: Ansip ütles “meie”, mina loen siit välja, et see punt on suurem, kui üks inimene, kes Savisaarega koostööd teha ei taha.

  Mis puudutab arvutamist, siis puht tehniliselt saab ka üksinda valitsuse moodustada, kuid see on siis kas vähemusvalitsus (mis enamasti ei toimi) või on valitsuse moodustajal üle 50% riigikogu kohtadest (nii nagu KE-l praegu Tallinnas). Kumbki variant ei ole eriti tõenäoline.

  Mis puudutab RE praegust populaarsust (ca 40%), siis seda ma eriti ei usu – ka enne eelmisi valimisi tehtud populaarsusuuringud on näidanud ühe erakonna tohutut ülekaalu, kuid tulemus on laias laastus ikka selline, et kolmandik on KE, kolmandik RE ja ülejäänud kolmandik jaguneb väiketegijate vahel. Hetkel annab RE + IRL üle 50% ja see on toimiva valitsuse moodustamiseks piisav.

  Mis aga puudutab koostööd kui sellist, siis see on eestimaal üldse üks väga nõrk koht.

 6. Larko ütleb:

  Tegelikult on Ansipi sõnade tõlgendamine üks akadeemiline tegevus. Pole ju maailma poliitajaloos ebaharilik, et valimistele eelnevatest teravatest väljaütlemistest pärast valimisi vajaduse korral sujuvalt ja kibekähku ühel või teisel ettekäändel taandutakse. Kui tekib vajadus, leitakse ka vastav põhjendus.

  Ainuüksi see, mida “meie” all silmas peetakse, jätab võimalusi mänguruumiks. Meie kui terve Reformierakond? Meie kui erakonna praegune juhatus? Minu juhitud Reformierakond? Mina ja mu semud?

  See avab juba uksed mitmele variandile, mis võivad vabalt järgmisel Riigikogu periodil juhtuda:

  – valitsus, kus Savisaart ei ole,
  – valitsus, kus Ansipit ei ole ehk Ansip paneb Mart Laari,
  – Reformierakond, mida Ansip enam ei juhi,
  – Ansipi juhitud Reformierakond muutunud koosseisus juhatusega,
  -välisilma sündmustest tekinud ettearvamata vajadus konsensusele,
  – ja palju muud sarnast.

  Mina pean Ansipi juttu eelkõige valimistest tingitud meelelahutuseks.

 7. HillarP ütleb:

  No ma ütleks, et Atonen ja Kilk panid asjad paika :)

  Atonen: “Andrus Ansip ei öelnud mitte kordagi, et ta välistab koostöö keskerakonnaga. Ta ütles, et ta välistab koostöö Edgar Savisaarega.”

  Kilk: “kas selline kombinatsioon Reformierakonna ja Keskerakonna vahel oleks mõeldav, kui Savisaar jääb Tallinna linnapeaks edasi, aga temaga mingit koostööd ei tehta, küll aga tehakse koostööd näiteks Jüri Ratasega, kes osaleks näiteks valitsuses.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*