Valimisreklaam minu postkastis

ValimisreklaamValimised läbi, tulemused kokku loetud - aeg teha väike kokkuvõte postkasti laekunud kraamist.

RAHVALIIT

Üks A5 formaadis kahekeelne plakat mis tutvustas kõiki Tallinna kolmes ringkonnas kandideerijaid. Vot seda võib kokkuhoiuks nimetada!

KOKKU: 1 paberühik

VENE ERAKOND EESTIS

Üks Stanislav Tšerepanovit tutvustav A4 leht millel üks pool eesti, teine vene keeles.

KOKKU: 1 paberühik.

ROHELISED

Enam täpselt ei mäleta, kas nende ajaleht "Grüüne" jõudis mu postkasti eraldi või mõne teise ajalehe vahel. Igatahes on mul neid 2 tükki.

KOKKU: 2 paberühikut.

SDE

Nemad saatsid mulle mingi seltskonnaajakirja kus nad oma elust olust jutustasid. Lisaks sain ühelt kandidaadilt ka personaalse e-maili.

KOKKU: 1 paberist + 1 virtuaalne ühik.

REFORMIERAKOND

Urmas Paet ja Tõnu Meijel saatsid kvaliteetsele kriitpaberile trükitud A4 kirjad. Aivar Sõerdilt sain samuti voldiku. Lisaks sain valimiste nädalavahetusel tänaval paki miskit Maret Maripuu pildiga taimeteed, õhupalli ja pisikese 20g meepoti.

KOKKU: 3 paberist + 3 asist ühikut

IRL

Urmas Reinsalu ja Ken-Marti Vaher rõhusid kõvasti oma Koduomanike liikumisele ja saatsid mulle juba enne jõule suured oma pildiga reklaamlehed. Siim Kiisler või tema toetajad saatsid mulle voldiku kus nad põhjendasid, miks nemad just Siimu poolt valivad. Muidugi sain ma kuulsa "lepingu" ja teate Anto Raukaselt. Anneli Eintson saatis mulle oma soovituse valida Ene Ergmaa poolt. Matti Tarumilt sain ühe pisikese ja Urmas Reinsalult ühe suurema reklaami. No ja muidugi sain ma ka IRL seltskonnaväljaande. Lisaks paberile õnnestus tänaval 2 Urmas Reinsalu pildiga šokolaadi pommida. Mart Laar saatis mulle kuidagi oma nime alt aga ilma enda numbrit paljastamata ka SMS'i.

KOKKU:  9 paberist + 1 virtuaalne + 2 magusat ühikut.

KESKERAKOND

Keskerakonnalt sain ühe kõiki Mustamäel kandideerivaid kandidaate tutvustava voldiku (esikaanel Merike Martinson ja Jüri Ratas) ning lisaks Jüri Rataselt ühe postkaardi formaadis trükise. Rainer Vakra saatis ka enda reklaamlehe aga mingit viidet erakonnale seal polnud.

Eha Võrk, vaeseke, pidi Linna kassa kuludega mulle oma pildiga "Tallinn aitab" materjali saatma aga seda ma päris vormiliselt KE materjali hulka lugeda ei saa ehkki ta sisuliselt just see ongi. Üldse panustas Keskerakond sellel korral kõvasti hoopis Tallinna linna ajalehes "Pealinn" ja Mustamäe linnaosalehes avaldatud "artiklitele". Lisaks oli neil ju ka kõvasti "Tallinn aitab" välireklaami ja oma televisioonikanal.

KOKKU: 3 paberist + 2 "Tallinn aitab" ühikut postkastis + mustmiljon Tallinna-ühikut linna- ja linnaosaosalehtedes.

MUU KRAAM

Varaste alustajatena saatsid Urmas Paet ja Lauri Laats mulle jõulude või aastavahetuse paiku pühadekaardi. Keegi anonüümne oli postkasti sokutanud Andrus Ansipi vastase "Võid kindel olla" paroodia aga kuna seal saatja kohta mingit infot polnud, siis ma ei tea täpselt, et kes (kahtlused on).

IRL küsitlusele vastamise eest saadud taara- või poekotist ja juba kirjutasin ja seda ma praeguses kokkuvõttes ei arvestanud.

Kuna ma ajalehti "Pealinn" ja "Mustamäe" alles ei hoidnud, siis ma ei saa täpselt öelda, millise kandidaadi pilte ma kõige rohkem nägin (Võrk, Martinson või koguni Savisaar ise...?). Nendest, kes oma raha eest reklaami tegid, on võitjaks kindlasti Urmas Reinsalu.

Kõik võimalikud ebatäpsused tulenevad sellest, et pereliikmed, hoolimata mu karmist nõudest, võisid mõne postkasti laekunud materjali minu pilgu alt mööda juhtida.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*