Kampaaniad.net läks spämminimekirja

Spämm GmailisKampaaniad.net on niisugune täiesti ebatore koht, kuhu sa saad oma sõbra e-maili aadressi sisestada, et siis ise saaks toredatel loosimistel osaleda.

Kui palju niisuguseid saamahimulisi "sõpru" pole, kes su aadressi sinna sisestavad, siis ei ole asi ju väga hull, aga siin on üks AGA. Kampaaniad.net salvestab su aadressi ja kasutab seda hiljem täiseti valimatult igasuguse rämpsu saatmiseks.

Iga kirja all, mis neilt tuleb, on ka link, millele klikkides saab nende poolt saadetavatest e-mailidest loobuda. Link paistab täiesti aus olema, ei mingeid ümbersuunamisi ega ID koode aadressis. Igaks juhuks ma neile oma aadressi enam rohkem andma ei hakka.

Viimase põntsu pani see, kui sain kirja aadressilt saadik@saadik.ee, mis sisaldas Keskerakonna valimisreklaami. See juhtus küll juba 28.02, aga siiani ei viitsinud ma lihtsalt midagi teha. Paar päeva tagasi sain ühe viinareklaami. Reklaamiti toodet, mida ma ei kasuta ja ei kavatsegi peale niisugust spämmimist kasutada. Pealegi tean ma ise kah täpselt, et keda valida ja millist viina tarvitada.

Lisaks olen 2007 aastanumbri sees saanud kirju Järve Keskuselt, Nivealt, Äripäevalt, Fortuuna.ee'lt, Admiral Investmentsilt, imelugu.ee'lt, Dell’ilt, Stokkerilt, Muusalt ja Eesti Päevalehelt. Pikalt juhib Äripäev, kes on mulle kampaaniad.net vahendusel juba 4 kirja saatnud, lisaks nendele kirjadele, mida erinevad kodanikud sealt mulle erinevatele aadressidele saadavad.

Nüüdsest õpetasin nii gmail.com'ile kui ka Pegasus Mail'ile selgeks, et kampaaniad.net kirja päises või sisus tähendab saasta.

Suurem osa mulle saabuvast e-mailist käib läbi Gmaili. Kuna gmaili filtrid on tõesti asjalikud, siis loodetavasti ei näe ma enam kunagi ühtegi kirja kampaaniad.net aadressilt.

Kampaaniad.net aadressi taga peitub firma ROOSA ELEVANT AS, aadressiga J. Köleri 8, 10150 Tallinn, info@roosaelevant.ee.

Põlege, raisk!

Sildid: #, #, #, #, #, #, #
8 comments on “Kampaaniad.net läks spämminimekirja
 1. Lilla elevant ütleb:

  Juhatuse liikmed Aaren Väinoja ja Kristo Ervin Gerke; nõukogu liikmed Eliot Pärn, Rene Väinoja, Siim Saar, aktsionärid Aaren Väinoja, Rene Väinoja, Eliot Pärn.

  2005
  Müügitulu: 2 967 578
  Puhaskasum: 732 225
  Aktsia-/osakapital: 400 000
  Omakapital: 1 132 225
  Bilansimaht: 1 620 772
  Töötajate arv: 6

 2. jaan ütleb:

  Kas sa aarne kirjutad ka sama põhjalikult sellest kuidas su sita sees kollased tükid on?

 3. Aarne ütleb:

  Kohe kui on, siis kirjutan. :) Kas oled mõne postituses ülesloetud firmaga seotud?

  Postituse eesmärgiks oli lugeja tähelepanu juhtida sellele, et meil on olemas oma Eesti firmad, mis tegelevad spämmisaatmise teenuse müügiga ja lugejas niisuguse teenuse ja teenusekasutajate vastu negatiivse hoiaku tekitamine.

 4. Vallo ütleb:

  Tere Aarne,

  Tore on näha, et suhtud aktiivselt oma tarbimisharjumuste
  ülevaatamisse ja sead vajadusel iseendale piiranguid ning jagad sellest tulenevat rõõmu ka teistega.
  Samas näen, et saan sind veelgi aidata ja seetõttu ka minu pikem vastus sinu hoogsale, põhjalikule ja mõneti ebatoredale kirjatükile.

  Reklaampostitus on spämm juhul, kui sa pole andnud nõusolekut, et sa soovid reklami saada.

  Roosa Elevant edastab eripakkumisi ja tarbijamänge vaid inimestele, kes selleks nõusoleku on andnud!

  Oled sa kindel, et sa seda nõusolekut kampaaniasse linnukesena sisse jätnud pole? Võib ju olla, et see on sul meelest läinud?

  Roosal Elevandil on üle 320 000 positiivse inimese, kes soovivad saada meie eripakkumisi ja aktiivselt tarbijamängudega kaasa lähevad.

  On siilile selge, et poliitreklaami saates tekib ärrituvaid inimesi nagu sinagi, sest sellest on kõik väsinud ja seda tuleb valimiste eel igast kanalist.

  Ja selle jaoks on meil unsubscribe list, ehk iga kampaania esilehel on võimalus ennast meie baasist maha võtta.

  Vaata kui positiivne see on, sest teistes reklaamikanalites sa ei saa ju lisada ennast listidesse, millega liitudes sa reklaami ei saa.

  Mina liituksin hea meelega sellise listiga, et kus ma ise saan valida millist reklaami ma soovin telest või raadiost näha ja kuulda.
  Kindlasti eemaldaks ma oma vaateväljast ja kuulmisulatusest kõik
  naiste hügieenisidemete reklaamid ja muud pakkumised, millega mul midagi peale pole hakata:)

  Enne kui sellise põhjalikult mahategeva kirjatükiga maha saad ja rahva arvamust ümberkallutama asud, tuleks ikka kindel olla, et sa ise seda endale soovinud pole. Vastasel juhul teed ju ennast natuke rumalaks ja samas teed liiga neile, kes seda ära pole teeninud.

  Pealegi on Roosal Elevandil umbkaudselt poolte Eesti inimeste e-mailid ja see on see pool inimestest, kes aktiivselt tarbijamängudest ja eripakkumistest osa võtavad. Inimesi keda sellised pakkumised häirivad on pea olematu hulk, sest inimesi, kes avastavad, et nad saavad reklaami ja täpselt ei mäleta, et millal see algas ja kust see alguse sai, neid on umbes kolm neli inimest aastas. Neile saab selgitada ja näidata millal nad on nõusoleku andnud ja kuidas nad soovi korral maha saavad baasist.

  Kui su sõber saadab sulle kirja ja sina seda ei soovinud, siis on spämmi saatjaks sinu sõber ja ettevõtet pole milleski süüdistada, sest tema saatis heas usus kampaania sinu sõbrale, kes on nõusoleku reklaami saamiseks andnud. Kui sa lähed kampaaniaga kaasa ja annad nõusoleku ning hiljem muudad oma meelt ja enam reklaami ei soovi, siis tuleb ennast listist maha võtta, mida saab teha iga e-postituse esilehel.

  Roosa Elevandi kampaaniad kehtivad vastavat teenust reguleeriva Infoühiskonna teenuse seaduse tingimustele juba mõned aastad enne selle seaduse jõustumist.

  Ja lõpetuseks siis mõned kampaaniad, kus sa kaasa läksid ja kinnitasid oma nõusolekut.

  (siin olid minu andmed)

  nimi, e-mail, telefon, kampaania koodnimi, kuupäev!

  – nii nagu seadus nõuab saame soovi korral anda teada nõusoleku andnud inimesele, et millise kampaania käigus ta nõustus.

  Palun väga ja võta heaks:) Siin on sinu 3 nõusolekut meeldetuletuseks kuupäevaliselt kirjas nüüd!

  Kui sa ei soovi tulevikus saada meie eripakkumisi, siis võta julgus kokku ja liitu ikkagi meie unsubscribe listiga ka, siis on kindel, et sa reklaami ei saa. Muidu juhtub äkki meie domeeninimi muutuma või kampaaniate aadress ja siis sa saad jälle, sest baasis on su aadress nõustujana kirjas, kuna sa oled läinud kaasa, nõustunud ja pole ennast maha võtnud.

  Selleks, et reklaami ei saaks see inimene, kes on ise liitunud, peab ta ka ise unsubscribe listiga liituma. Seda saab teha igas meie kampaanias.

  Sinu abistamiseks toon ühe lingi siia, et sa saaksid selle kohe ära teha ja sul vähem muret oleks:

  Soovin sulle edu ja jaksu sinu tegemistes ja tuletan meelde, et spämm on reklaampostitus juhul, kui sa pole nõusolekut andnud.

  Negatiivset hoiakut püüa tekitada ikka nende teenusepakkujate osas, kes ei pea kinni seadustest ja kes ei küsi nõusolekut, ehk saadavad spämmi!

  Roosal Elevandil seda muret pole, lausa vastupidi, me oleme saanud oma lahenduste osas ka väljaspool Eestit tunnustust nii lahenduste professionaalsuse kui ka kampaaniate tagasiside osas!

  Kordaminekuid soovides,

  Vallo

  Sinu sõber internetiturunduses!

 5. Gunnar ütleb:

  On mullegi tolle roosa looma poolt mingeid rämpsmeile tulnud. Okay, äkki olekski mõne asja vastu huvi tundnud, aga… on üks pisike konks. Ma ei luba meili programmil minna HTML-sisuga e-mailidel tõmbama pilte ja muud “välist” contenti. Selle tulemusena näeb tüüpiline roosa looma saadetud spämm ikka suht hale välja. Samas, vahet pole. Neilt tulnud meil läheb mul otse prügikasti.

  Teine tüütu spämm leiab aset siis, kui oled ÄP klient ning kuskilt mingitel asjaoludel teavad nad su kahte e-maili aadressi. See, et võtad ühendust ja palud pakkumisi saata ainult ühele aadressile, ei toimi. Keegi ei saa aru. Võib-olla sai kah lõpuks, ei tea – pool aadressidest, mida nad pakkumiste saatmisel kasutavad, on mul tõenäoliselt black listis. Ei imesta, kui varsti terve domeeni jaoks selle reegli kehtestan.

 6. Aarne ütleb:

  Eemaldasin Vallo kommentaarist enda kontaktandmed. Seal oli kirjas kolm juhtu, kui ma tõesti olen kampaanias osalenud.

  Mikskipärast liigitas Akismet selle kommentaari alguses spämmi alla.

 7. d72 ütleb:

  Tere, Roosa Elevant (keda aastate eest siin Vallo esindas)!

  Kõik oleks ju bueno, kui se unsubscribe asi töötaks. Sealt võid end kasvõi kolm korda päevas eemaldada, ikka jätkub meilide sadu samale aadressile. Kui avanenud aknakesse panna “juhuu” – ka siis on tulemuseks rõõmusatv teade: “Olete edukalt eemaldatud” – sellesie käibega firma võiks jaksata mingi itipoisi palgata, kes kuus rida koodi kirjutaks, et meiliaadressi olemasolu spämmitavate aadresside baasis kontrollitaks? oleks vähemalt usutav, isegi, kui see tegelikult kedagi ei eemaldaks – aga siis ju ei saaks enda hiidsuurt “kliendibaasi” müügiargumendina kasutada, või mis?
  …ma loodan, et see jõuab kuidagi süüdistatava Roosa Elevandini, isegi kui siia Aarne postitusele paar aastat liiga hilja sattusin

 8. Tõnu Samuel ütleb:

  Roosa elevat valetab ja on muudegi pettustega vahele jäänud. Viimane kampaania tuli järjekordselt ka mulle, kuigi ma päris kindlasti ei tee ühegi sarnase asjaga vabatahtlikult tegemist. Ka on mul nende kohta sarnaseid kaebusi palju. Hoidke pättidest eemale! (Kaevaku kohtusse kui tahavad, ma suudan tõestada)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*