Spämmerite rünnaku all

MatrjoskaViimase paari päeva jooksul saan ma ühele oma eraadressile umbes iga 5 minuti jooksul ühe spämm-meili.

Kõik meilid on venekeelsed ja reklaamivad neid tavalisi asju, mida spämmiga ikka reklaamitakse. Tavalisest rohkem paistab igast businessikraami ja vähem pikenduspakkumisi.

Õnneks oskavad nii Gmail kui Thunderbird need ilma minu vahelesegamiseta ilusasti spämmiks määrata. Lisaks saatis teenusepakkuja mulle õpetuse, kuidas juba serveris kõik venekeelsed kirjad maha tappa. Ehkki ma ei mäleta, et ma mõne asjaliku venekeelse kirja oma erapostkasti saanud oleks, ei hakanud ma seda veel tegema.

Aga millega ma niisuguse suure tähelepanu ära olen teeninud, seda ma küll arvata ei oska.

Sildid: #, #, #, #, #, #
4 comments on “Spämmerite rünnaku all
 1. Iceman ütleb:

  Sama siin mina kyll yritasin selle õpetuse järgi teha aga see ei tööta :( tuleb ikka läbi

 2. Aarne ütleb:

  Võib-olla on asi selles, et spämmerid ei ütle, et nende kiri venekeelne on ja filter ei saa sellest aru?

  Venekeelse kirja tunneb lihtsalt ära, sest tal on päis: Content-Type: text/plain; charset=koi8-r. Kuidas neid SpamAssasini abil blokeerida, saab lugeda näiteks Netpoint foorumist.

  Ma ise ei viitsi proovida sest Gmail ja Thunderbird saavad ilusasti hakkama.

 3. Samad mured mul. Päevas laekub suurusjärgus 100-200 kirja. Hakkas pihta umbes nädal tagasi ja tundub et iga päevaga hulk suureneb. Ka netpoindi kasutaja. Alguses arvasin et see ongi puhtalt netpointi vastu suunatud aga vaikselt on hakanud ka ühte mu elionis hostitud serverisse need saabuma. (tõsi küll päevas 5-10, mitte 100-200 nagu netpoindis) Ei teagi kas asi on elioni heas tõrjes või suunatuses nüüd.

 4. Aarne ütleb:

  Ma ei julge ise kõiki venekeelseid meile kohe julmalt spämmiks määrata. Kui sa oled tugevam, ja julged, siis eelpool viidatud forum.netpoint.ee peaks abi andma. Just nimelt see “koi8-r” blokkimine tundub mulle oluline olevat.

  Välismaa meile saan ma harva, aga näiteks Šveitsist või Kolumbiast või Bugaariast tulevad meilid tahaks mina isiklikult kätte saada, mitte kohe killimisele suunata.

  Seega ei julge ma ikka seda “saatjamaaa” filtrit käima panna.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*