Hinnainfo tehnoblogides

Ainult klientidele!Ma jälgin igapäevaselt üsna mitmeid Eesti blogisid, mis avaldavad igasuguste tehnikavärkide tootetutvustusi. Üsna tihti olen tähele pannud, et mõne uue toote tutvustuse juures pole hinda ära toodud.

Minu meelest on hind iga toote puhul üsna oluline näitaja. Näiteks kui uue supervõimalustega telefoni hind on 3 000 krooni, siis võiksin ma kaaluda edasise info otsimist ja telefoni  ostmist mida ma 13 000 kroonise hinna puhul kunagi ei teeks.

Kui nüüd tootetutvustusel hinda juures pole, siis mõne innovatiivse vidina puhul ei oskagi arvata, mis ta maksta võiks. USB ühendusega haamer on muidugi huvitav, aga kui tema hind on mitu tuhat krooni, siis vaibub mu huvi koheselt.

Küsisin paarilt tehnoblogi pidajalt, kes kas alati või lausa kunagi hindu ei avalda, ja sain ka vastuseid, mille ma siin kohal oma sõnadega ümber jutustan:

Photopoint: Blogis tuuakse välja nende toodete hinnad, mida Eesti mujalt teada ei saa. Nende enda poes olevate toodete puhul pannakse blogisse link e-poe vastavale lehele et külastaja ikka e-poodi ka vaatama läheks.

Digiblogi: Peamiselt avaldatakse pressiteateid, mida on minimaalselt muudetud. Võimalusel lisatakse kasvõi ligikaudne hind.

Kahvel: Hinnad puuduvad pressiteadete juures, kus avaldaja pole seda pidanud vajalikuks märkida. Kahvel rõhub uudise kiirele avaldamisele ja tihti avaldab kohalik müüja hinnainfo mitu päeva peale ülemaailmset tooteesitlust. USA hind pole Eesti lugeja jaoks eriti informatiivne kuna Euroopas on hinnatase hoopis teine.

Positiivseid näiteid, kus pea igal uudisel on ka hinnainfo olemas:

Kokkuvõtvalt võib öelda, et hindu ei avaldata kas a) sooviga inimene oma e-poodi saata või b) infopuuduse tõttu.

Kui mul mõni oluline tootetutvustusi avaldav blogi kahe silma vahele jäi, siis anna kommentaarides märku.

Sildid: #, #
3 comments on “Hinnainfo tehnoblogides
 1. Henrik Aavik ütleb:

  Kirjutan Materialisti blogi ja avaldan seal hinna kui see mulle teada on. Vahel ei ole, kuna näiteks a) toode on saadaval ainult Jaapanis või b) toode ei ole veel tegelikult müügile tulnud.

  USA hindu ikka avaldan, kuna Netikuller toob sealt nodi ära. Aasiaga on keerulisem.

 2. Kaido ütleb:

  Ohoo, isegi minu blogi kirjas. :)
  Noo ma ikka proovin selle hinna panna mis originaalartiklis on ;)

 3. Sala ütleb:

  Heh, isegi minu blogi mainitud. Ma vahepeal mõtlesin, et kuna mul pole aega postitada olnud siis unustatakse mind sootuks ära blogosfääris aga näe ei olegi nii.

  Igastahes sügis tuleb põnev ja kui aeg vähegi lubab siis tuleb põnev ka BattleIT lugejatele.

  Päikest!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*