Neti.ee uues kuues…

... ja mite ainult kuub pole uus, ka sisus on muutusi märgata.

Aadressil eval.neti.ee saab juba praegu vaadata, millisena uus neti.ee homme välja hakkab nägema.

Hea ja tore

Mis kohe silma paistis, et otsingukast on vana kribu asemel palju avaramaks ja kenamaks muutunud. Läbiv sinine toon on samuti vähemalt minu silmale sõbralikumaks tehtud. Üldse on kõikjal fonti suuremaks ja loetavamaks muudetud.

Teistest mootoritest otsing on palju mugavamaks tehtud ja senise mootorivahetamiseks kulunud kahe kliki asemel tuleb nüüd vaid üks teha. Välja on visatud mitu ajast ja arust mootorit. Vea leidsin ka: kui valin, et otsitaks Wikipediast, siis tegelikult kuvatakse ikkagi Neti enda otsingutulemused.

Moekate ja laiade monitoride ajal on ka Neti.ee laiemaks minemas: senise 730px asemel röögatud 990px (umbes). Ka veebistandardeid jälgitakse rohkem, senise 9 vea ja 2 hoiatuse asemel on uuel lehel ainult 5 viga. Ma tean, et juuksekarva pole mõtet lõhki ajada aga ikkagi.

Uus Neti.ee esileht

Tore, aga ...

Enda poolt esilehele valitud otsingumootorid saab sisse logitud kasutaja jaoks meelde jätta. Sisse saab ligida e-maili/salasõna, Facebooki, Twitteri ja OpenID kaudu. Samuti saab sisselogituna meelde jätta, kas sa tahad otsingus pisipilte näha ja kas su lehele saabudes pannakse kursor kohe otsingukasti.

Kataloogi sirvides saab enne lingil klikkimist ka lehe eelvaadet näha. Kontrollisin oma blogi ja eelvaade oli täiesti adekvaatselt paigas (seisuga 15.08.2010). :)

Mulle tundub, et uus otsingumootor kasutab vanast erinevat baasi. Näiteks otsing "kollane jõehobu" andis uues otsingus 190 ja vanas 128 vastet.

Hmmm ...

Kui otsingutulemuste juures on lubatud pisipiltide näitamine, siis pole tulemuste loetelu enam kuigi ilus. Võib-olla peaks juhul, kui ühelt saidilt kuvatakse mitu tulemust, teise taseme tulemuse juures pildi üldse ära võtma...

Need laiali prahvatavad bännerid otsingukasti ümber on ikka väga rõvedad. Tänu nendele saab uue Neti.ee kasutajate hiire läbisõit ikka kõvasti suurem olema, kui Google kasutajatel. Need olid seal ennegi olemas ja no samas, ega mina neid tavaliselt ei näe sest AdBlock hoiab niisuguse värgi kenasti eemal.

Kokkuvõtteks

Ilusam ja toredam, kui enne!

Polnud ma enne suur Neti.ee kataloogi ega otsingu kasutaja ja ei saa selleks ka nüüd, uue saidi avamisel. Kataloogi pole ma päriselus kunagi kasutanud, otsingust paar korda nädalas siiski.

Sisselogimine ja seadete salvestamine? Moodne aga kas ka vajalik? Võib-olla nendele, kellel brauseri esileheks Neti.ee on...

Lehe eelvaade on tore, aga mul on täpselt sama lihtne leht teise aknasse või tabi lahti klikkida, kui seda eelvaate nägemise klikki teha.

Meenutuseks ka "vana" Neti.ee esilehe kuvatõmmis:

Vana Neti.ee esileht

Sildid: #, #, #, #, #
2 comments on “Neti.ee uues kuues…
  1. friizu ütleb:

    Jah, arvad umbes sama mis minagi, kuigi ma tiba veel kriitilisem, ei meeldi mulle fix suurus lehel ja otsingutulemused ei ole minumeelest paranenud. Uued vidinad on toredad, aga kui ikkagi otsing ei anna loogilisi vasteid, siis ei tõmba kasutama.

  2. Aarne ütleb:

    Mulle ei meeldi jälle need lehed, mis ei oska oma laiust kenasti paigal hoida. :)

    Ma olen kuulnud, et põhiosa neti.ee klikkidest tehakse kataloogis sobrades. Seda teevad tõenäoliselt need vanakoolimehed, kes paberist telefonikataloogide najal on üles kasvanud.

    Igapäevaseks otsinguks kasutan mina Googlet ja olen tavaliselt tulemustega rahul. Mõnd väga imelikku eesti asja saab siiski neti.ee kaudu vahest paremini kätte.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*