Kuidas enda lemmiklaul telefonihelinaks teha

Käesolev õpetus eeldab, et sul on olemas MP3 formaadis lemmiklaul ja su telefon toetab .AMR formaadis helinaid. Samuti peab su mobiiltelefon mingil moel arvutiga ühendatav olema. Õpetus on mõeldud eelkõige vanemate telefonide kasutajatele, kelle telefon ei toeta MP3 helinaid ja mälukaarte.

Tõmba endale siit MIKSOFT Mobile AMR converter. Install käib lihtsalt, next -> next -> next meetodil.

MP3 to AMR

Peale installi tuleb programm käivitada ja ette näidata vajaliku MP3 faili asukoht kõvakettal. Valminud .AMR helin pannakse automaatselt samasse kataloogi. Vajadusel saab väljundkataloogi ka muuta. Sisendiks sobib 16bit 8kHz .WAV fail või vabalt valitud .MP3.

Seejärel on vaja valida väljundfaili kvaliteet (MR). Pole küll 100% kindel, aga tundub, et MR on sama, mis Bit Rate. Mida parem kvaliteet, seda suurem fail tuleb. Minul õnnestus MR7.4 puhul saada 5.2MB 192kbit MP3 failist 222KB .AMR fail.

MP3 to AMR

Mina kasutan oma telefoniga suhtlemiseks infrapuna (IR) ühendust. Vastvalminud helina telefoni saatmiseks on minu puhul vaja lihtsalt telefon arvutiga ühendada ja .AMR fail telefoni kopeerida. Peale seda on helinavalikutes üks lisalugu juures.

Edasijõudnud või ka lihtsalt pädevam helinameisterdaja võib MP3 faili enne konverteerimist .WAV failiks lahti pakkida ning sealt ainult endale vajaliku jupi välja lõigata. Nii saab oluliselt väiksema helinafaili ja neid saab telefoni rohkem toppida.

Sildid: #, #, #
3 comments on “Kuidas enda lemmiklaul telefonihelinaks teha
  1. Risto ütleb:

    Ma pole erinevate telefonimudelite failiformaatidega kursis, et küsin üle, kas see kehtib aint nokia telefonidele või teistele markidele ka? :)

  2. Aarne ütleb:

    Viidatud aadressil http://www.miksoft.net/mobileAMRconverter.htm on ära toodud terve hunnik erinevate tootjate telefone, millele AMR helinad sobivad.

  3. Peep ütleb:

    Tore õpetus küll, aga ise ei viitsiks mässata sellise asjaga. Kuna ma eelistan eesti muusikat siis olen siiamaani kõik vajalikud helinad lehelt http://www.muusika.tv/helinad kätte saanud. Välismaiste muusikapalade puhul võib sellest õpetusest siiski ka mulle kasu olla.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*