Kevadise kastmega kala

Kevad hakkab tasahilju saabuma.

Sellest annavad märku pikenevad päevad, elavnevad orhideed ja tihaselaul.

Minus eneses on kevade lähenemist tunda eriti selle läbi, et tahaks rohelist näha. Ei, enam ei rõõmusta hinge muru värv ega minu armsa köögi salatirohelised seinad. Võib olla on oma töö teinud ka minu pikk ja piinav haigus, mis kuidagi ei taha ära minna. Ei tea, igatahes täna tahtsin ma süüa midagi värvilist, maitsta suulaega värve nagu pan Kleks.

Seepeale läkski nii, et võtsin sügavkülmast ühe forellifilee ja maitsestasin seda mee ja sinepiga, natukese meresoola ja pipraga ning astelpajusiirupiga. Teinekord olen targem ja mett panen vähem ning astelpajusiirupit rohkem. Seejärel keerasin kala fooliumisse ja lükkasin ahju.

Kala ahjus, tegin avokaadokastme – purustasin kaks väga küpset avokaadot, lisasin sidrunimahla, kaks purustatud küüslauguküünt, natuke hapukoort, soola ja pipart. Tuli selline ilus roheline möks.

Samal ajal kees potis riis ja teises köögiviljasegu, milles lubatud lillkapsast oli täpselt viis väikest õisikut, aga porgandit oli väga, väga palju, mis värvi poolest sobis:). Kui köögivili ja riis keenuks said, siis segasin nad kokku, maitsestasin soolaga ja tillukese killukese võiga. Nojah, kui arvestada, et kala ja avokaado on rasvased, siis poleks seda võid ju vajagi olnud, aga see killuke oli mu külmkapis lihtsalt üle. Nüüd on või otsas.

Lõpuks sai kõik valmis. Aeg serveerida!

kevadise kastmega kala

Published
Categorized as Kokandus

By Merle

Järjest ja järjest kõik tuleb uuesti me juurde. Uus kevad uus suvi uus kevad uus talv. Jälle ja jälle elame uesti. Taevas tinahall. Lund kerutab ümber jalgade. Jälle ja jälle otsast algame.

3 comments

  1. Delicious also. We are proclaimed crazy about avocado. It is easier to find avocados in my house than apples! What I will do when back in Estonia??? I wanted to recommend a very sweet blog, I hope you enjoy it as much as I do: http://www.puhti.blogspot.com/
    Visit mine sometimes. Would love to see your comments there too! Even in Estonian
    MariaC.

Comments are closed.