Lisasin blogile Gravataride toe

Aarne GravatarGravatarid on need pisikesed pildid, mida nüüdsest ka minu blogis kommentaari kõrvale näidatakse. Gravatar on lahtiseletatuna "globally recognized avatar" (üldiselt tuntud avatar).

Need inimesed, kes on ennast gravatar.com lehel registreerinud ja Gravatare toetavates blogides kommenteerivad, on alati ära tuntavad ühe ja sama, enda poolt valitud, pildikese kaudu. Nendele kommenteerijatele, kes Gravatariga liitunud ei ole, genereeritakse arvuti poolt unikaalne avatar. Mina valisin genereeritavatele piltidele wavatar'i stiili.

Minu blogis nõutakse kasutajalt kommenteerimiseks e-maili aadressi. Sellest aadressist genereeritud MD5 räsi saadetakse Gravatar’i serverile ja vastu saadetaksegi kasutaja poolt üles laetud või siis serveri poolt genereeritud pilt. Teoreetiliselt peaks see genereeritud pildike olema sama kõigis blogides, mis kasutavad  wavatar'i stiili.

GravataridImestusega märkasin, et väga vähesed mu blogi külastajad üldse kasutavad niisugust toredat teenust. Pildil on eilse postituse Firefox 3 ja AwesomeBar kommentaarid. Kõik need rõõmsad kollid, peale mu enda oma, on sinna Gravatari poolt genereeritud sest need inimesed pole ennast registreerinud.

Loomulikult pole nendest Gravataridest mingit otsest kasu, aga vast on natuke lõbusam. :)

* * *

Selleks, et Gravatare oma WordPress'i teemale lisada, pidin oma teemafaili muutma. Gravataride lisamiseks on WordPress'il ka mitmeid pluginaid, aga mina neid nii, nagu mulle meeldiks, tööle ei saanudki.

Otsustasin asja ise kätte võtta. Lisasin teemafaili comments.php õige koha peale niisuguse rea:

<div class="aarne_teema_avatar"><?php if (function_exists('get_avatar')) { echo get_avatar($comment, $size = '40', 'wavatar'); } ?></div>

Keegi tark võiks mulle nüüd õpetada, et kuidas Gravatari ja kommentaari teksti ülemine rida ühele joonele saada. Praegu on pilt natuke kõrgemal. Saan lihtsalt muuta "img" ja "aarne_teema_avatar" CSS'i ja keeruliselt ka kõiki muid asju. Iga kommentaar moodustub nii:

<li>
<div class="aarne_teema_avatar">
Gravatari pilt
</div>
<p>Kommentaari sisu</p>
</li>

* * *

Gravataride tugi on WordPress'il sisse ehitatud alates versioonist 2.5 aga põhimõtteliselt saab selle lisada igale saidile. WordPress 2.6's peaks tugi veelgi parem olema.

Sildid: #, #, #, #, #, #
4 comments on “Lisasin blogile Gravataride toe
 1. Maria ütleb:

  Lihtsalt katsetan, et kas minu pingutused endale gravatar teha õnnestus.

 2. Aarne ütleb:

  Paistab, et isegi vanadele kommentaaridele, mille juures on kasutatud sama meiliaadressi, ilmuvad juurde uued Gravatarid. Seda ka neil, kelle kommentaari jättes oma Gravatari registreeritud polnudki.

  Vägev!

 3. Lembit ütleb:

  “…kuidas Gravatari ja kommentaari teksti ülemine rida ühele joonele saada.”

  Sul praegu:

  .aarne_teema_avatar {
  float: left;
  margin-right: 5px;
  }

  Pane näiteks nii:

  .aarne_teema_avatar {
  float: left;
  margin: 10px 5px 0 0;
  }

  Ma isiklikult lisaksin veel ka järgmise rule’i, et keskmise pikkusega kommentaaride puhul näit. üksik rida avatari alla ei tuleks, aga see on vist juba maitse asi.


  ol.commentlist li p {
  margin-left: 50px;
  }

 4. Aarne ütleb:

  Suur tänu! Asi töötab.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*