Mis põhjustab kliimasoojenemist?

Millest siis tuleb globaalne kliimasoojenemine? Kuidas seda vältida?

Mõni ütleb, et peaks ostma hübriidauto, mõni ütleb, et poes ei tohi kilekotti võtta ja asjad tuleb pakkida kodust kaasa võetud mitmekordselt kasutatavasse kotti. Mõni ütleb, et peaks vähem põlevkivi põletama ja mõni arvab, et vihmametsi ei tohiks maha raiuda. Kindlasti võivad need asjad kaasa aidata kliima soojenemise peatamisele, aga see pole veel kõik.

Kuna tegelik soojenemise põhjus on väga lihtne, siis on ka kliimasoojenemise peatamine väga lihtne.

Üks geniaalne Ameeriklane avastas lihtsa põhjuse, miks meil globaalne kliimasoojenemine võidutseb. Asi on suveajas. Kuna suveajale üle minnes on meil terve tund rohkem valget aega, siis saab päike ühe tunni võrra kauem soojendada ja põhjustab sellega ülemaailmset soojenemist. On ju lihtne?

Lollakad teadlased üle maailma mõtlevad igasuguseid põhjusi välja, et miks ja kuidas see globaalne soojenemine ikka tekkib ja mis ta on, aga siis tuleb üks lihtne inimene ja paneb asja paika. "Tükike tervet talupojamõistust" on vist selle nähtuse nimi. Mulle niisugused inimesed kohe meeldivad. :)

Kes veel aru ei saanud, siis kliimasoojenemise peatamiseks tuleb minna tagasi talveajale. See on ju täiesti loogiline, talvel on ju palju külmem, kui suvel.

Mõned inimesed väidavad, et kliimasoojenemist tegelikult polegi ja see on mingi rahvusvaheline juutide ja vabamüürlaste vandenõu. Neile siin üks tõestus globaalse kliimasoojenemise kohta:

Globaalne kliimasoojenemine

Tegelikult on viidatud lingil tegu siiski sarkastilise lugejakirjaga, mille autor on muideks advokaat. Loe täpsemalt siit: Daylight Exacerbates Warming.

Sildid: #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*