20 moodust mardisantide üllatamiseks

Kuna laupäeval on mardipäev, siis on praegu viimane aeg ennast selleks ette valmistada. Mardisandid käivad ringi mardilaupäeval, mis on üks päev enne mardipäeva ehk siis täna. Just täna õhtul võid sa kuulda nõudliku koputust oma välisuksele.

Praegu ei taha ma kirjutada mitte sellest, kuidas ise mardisanti teha, vaid sellest, kuidas nende tulekuks valmis olla ja neid üllatada.

Originaalmaterjal oli küll halloweeni kommete kohta, aga sobib hästi ka mardipäeval kasutamiseks. Üritasin originaalteksti ka natuke eestipärasemaks kohandada. Enda kommentaarid lisasin kaldkirjas nurksulgudesse.

* * *

20 moodust mardisantide üllatamiseks

 1. Paku mardisandile midagi muud peale kommide õunte ja muu säärase. Näiteks hambaorke, golfipalle, liivakotte, jne. [Kartulid, leib, jne sobiksid kah hästi.]

 2. Oota mardisante ukse taga kuni nad lähedale jõuavad. Kui nad on ukse taga, siis karga kostümeerituna välja ja karju "Laske sisse mardisandid / Mardi küüned külmetavad". Vaata neid üllatununa, kratsi kukalt ja teeskle segadust.

 3. Täida portfell kommide ja muude maiustustega. Kirjuta portfellile suurte tähtedega “ERITI SALAJANE“. Kui mardisandid saabuvad, siis vaata kahtlustavalt ringi, ütle "oli ka aeg et te kohale jõuaksite", ulata neile portfell ja sulge kiiresti uks.

 4. Kutsu endale koju umbes 30 inimest. Kui mardisandid tulevad, siis kutsu nad sisse. Kui nad on tuppa jõudnud, lase kõigil korraga "ÜLLATUS!!!" karjuda. Käitu, nagu oleks tegemist üllatuspeoga. [Ja kuidas nad uuesti kodust välja saab...?]

 5. Kutsu kõik saabunud mardisandid tuppa ja lase neil uurida, et mis su nõudepesumasinal viga on. Kinnita, et see teeb imelikku surisevat häält. [Sobivad ka teised kodumasinad. Samuti võib mardisantidel lasta oma arvuti jadavärati tüürelit paigaldada.]

 6. Peale mardisandile maiustuste andmist esita talle ka arve.

 7. Ava uks riietatuna hiiglaslikuks kalaks. Kuku viivitamatult kokku ja ära liiguta ega ütle midagi kuni mardisandid on lahkunud.

 8. Mardisantidele ust avades viska nende selja taha üks šokolaaditahvel ja hüüa "rebige".

 9. Ava uks, suuna pilk mardisantidele, käitu šokeeritult ja hirmunult ning hakka kriiskama. Löö uks seljataga kinni ja jookse kiljudes ümber maja kuni mardisandid lahkuvad. [Kortermajas võid mööda treppe üles-alla joosta]

 10. Ust avades teeskle, et oled purjus. Paku mardisantidele lonksu (töötab eriti hästi kui mardisandid on koos vanematega) - kindel võimalus soovimatutest külalistest vabanemiseks.

 11. Nõua, et mardisandid teeks enne kommi saamist 10 kätekõverdust.

 12. Ulata mardisantidele menüü ja lase neil oma maiustused ise tellida. Küsi pidevalt, kas keegi soovib ka veinikaarti.

 13. Hangi endale katapult. Istu maja ees ja pommita kõiki, kes tulevad lähemale kui 45m, kõrvitsatega. [Eesti tingimustesse see eriti ei sobi, kuna meil ei ole mardipäev kõrvitsatega seotud. Katapult on siiski lahe]

 14. Kui mardisandid lähenevad su uksele, siis hüppa läbi klaaside aknast välja ja jookse kodust nii kaugele, kui suudad. [Ettevaatust kõrgematel korrustel elajad]

 15. Ava uks päkapikukostüümis. Jõllita natuke aega hämmeldunult mardisante ja hakka närviliselt kalendrit lappama.

 16. Maiustuste asemel anna mardisantidele värvitud mune. Kui keegi protesteerib, siis selgita, et munad on ainus, mis sul veel lihavõtetest järel on. [Ettevaatust Talleggi munadega!]

 17. Ava mardisantidele uks hambaarstiks riietatuna. Pea neile kahetunnine loeng hambakatust. [Loengumaterjalide hankimiseks vaata kopraonu reklaami ja sõltumatu teadusuuringute instituudi kodulehte]

 18. Tee uks lahti, endal suu komme täis ja käes mitu pooleni söödud šokolaaditahvlit. Käitu üllatunult ja sule uks. Ava uks mõne sekundi pärast uuesti ja kinnita, et sul pole mingeid maiustusi.

 19. Anna mardisantidele sigarette ja aspiriini.

 20. Tee puust Peko kuju ja käsi neile sellele ohver tuua. Või siis anna neile kana kätte ja käsi see kuju ees veristada.

 21. Riietu küülikuks. Kisa ja vannu ukse avamisest alates. Loobi mardisante vihaselt maiustustega. Peale lõpetamist löö uks kinni.

* * *

Tõlgitud ja mugandatud minu poolt. Algmaterjal pärineb siit: Top 20 Ways To Confuse Trick or Treaters.

Sildid: #, #, #, #, #, #
8 comments on “20 moodust mardisantide üllatamiseks
 1. Mait ütleb:

  Aga mina varusin koju palderjani.

  20. Tee puust Peko kuju ja käsi neile sellele ohver tuua. Või siis anna neile kana kätte ja käsi see kuju ees veristada.

 2. sofie ütleb:

  Muide, eesti keeles kirjutatakse pühade ja tähtpäevade nimed väikese tähega: mardipäev, kadripäev, jõulud, uusaasta.
  Minul pole juba mitu aastat käinud ei marte, ei kadrisid. Tea, kas on siin süüdi kortermajade lukustatud välisuksed, demograafiline põud, või et mulle pole ette nähtud enam mingit vilja- ega karjaõnne:(

 3. Aarne ütleb:

  Tänud kommentaaride eest. Viin parandused sisse.

 4. Jaan ütleb:

  “Hmm… maiustusi mul ei ole. Aga äkki olete huvitatud vähekesest tipp-klassi kansast.. kamoon, good shit! teeme teile poole hinnaga.”

 5. Maria ütleb:

  tore.. nüüd ma vähemalt tean mismoodi oma lapsi ette valmsitada täna õhtul ;)
  Ja teine asi on muidugi see, et võtan kuskil esireas sisse koha ja hakkan kogu seda nalja pealt vaatama ….

 6. Aarne ütleb:

  Naabrilaste tarvis olid tegelikult ka mõned kommid varutud. Lisaks odavale WC paberile. Kui kell kaheksa polnud veel ükski mardisant käinud, siis otsustasime, et sööme kõik kommid ise ära.

  Peale üheksat käisid mingid võõrad poisid, kes said viimased kommiriismed omale. Koos paar rulli WC paberiga.

  Järgmistele mardisantidele jääb meie uks suletuks. Kommid on nüüd tõesti otsas. Viimaseni. WC paberit on, aga mitte laiali jagamiseks.

 7. Maria ütleb:

  Meil käisid ka need võõrad poisid.
  Ja meilgi oli suur hunnik kommi varutud. Ei tea kohe mis nendest meie maja tüdrukutest sai.
  Enda omad said kõik maskeeritud ja värvitud ja.. aga siis sai otsa julgus ja laul ei jäänud pähe ja siis tuli vanaisa neid enda juurde viima. Õnneks vanaemale sai ikka mõni pala esitatud.

 8. Liina ütleb:

  olen skaudijuht ja läksin marti jooksma koos oma skaudisalgaga – kümme aastat ei olnud käinud ja juba paar päeva olin väga oodanud seda janti.
  Lapsed said kommi ja krõpsu.
  Peredele, kes sisse lasksid andsime pakikese herneteradega (ei loopinud maha)ja peredele, kes sisse ei lasknud aga akna taga irvitasid samal ajal kui laulsime jagasime sajatusi ja puistasime viljateri ukse ette.
  viimases majas anti “suurtele martidele” šampusepudel kah veel lisaks :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*