Eesti esimene blogimüük

Mina pole vähemalt senini kuulnud, et keegi Eestis oma blogi ära oleks müünud. Mina tegin selle nüüd ära.

Olen siin blogis vahelduva aktiivsusega kirjutanud 2006 aasta märtsist. Seoses sellega, et liitusin hiljuti ühe erakonnaga ja ka perekondlikus plaanis on kavas suuremad muutused, ei jätku mul enam kahjuks aega blogiga tegeleda.

Alates blogi alustamisest on seda külastanud 136 000 unikaalset külastajat - pole paha tulemus eraisiku blogi jaoks. Google Analytics’i andmetel käib siin 1 700 - 2 500 külastajat nädalas, GMetrix.ee poolt vahendatud Google statistikat näed siin.

Kuna ma pole kade poiss, siis otsustasin, et kokkukirjutatud kraami pole mõtet asjatult vedelema jätta. Läbirääkimised käisid ühe tundmatuks jääda sooviva investoriga juba veebruari lõpust alates. Nüüdseks on leping allkirjastatud.

Kuidas siis blogimüük reaalselt välja näeb? Mina ekspordin oma postituste ja kommentaaride andmebaasi ning annan selle uuele haldajale üle. Tema impordib andmed oma peatselt avatavale saidile ning tegeleb seal edaspidi uue sisu lisamisega. Kokkulepe sisaldab ka seda, et ma kirjutan sinna igal nädalal ühe postituse.

Mõnda aega on nii uus kui vana sisu üleval ka toompark.com/aarne lehel kuid hiljem suunan kõik ümber uuele saidile.

Otse loomulikult on kõik lepingusummad konfidentsiaalsed. Niipalju võin siiski öelda, et number on viiekohaline. Kuni uue saidi avamiseni on ka uus aadress salajane. Testimine juba käib.

Natukene tahaks siiski ka rahast rääkida. Postitused on siin kõik minu tehtud ja leian, et mul on täielik õigus need soovi korral maha müüa. Samas on siia hetkeks kogunenud 795 kommentaari, millest vaid osa on minu omad. Suurema jao kommentaaridest on jätnud lugejad ja nende loomingut niisama maha müüa ei pea ma päris õigeks.

Teen pakkumise kõigile kommentaatoritele: maksan iga senini minu blogisse jäetud kommentaari eest 10 krooni ja saan sellega endale õiguse need koos oma postitustega maha müüa. Huvitatutel palun ühendust võtta telefonil 502 9709. Peale selle postituse avaldamist jäetud kommentaarid tasustamisele ei kuulu.

Sildid: #, #, #, #, #
6 comments on “Eesti esimene blogimüük
 1. Gea ütleb:

  ohoo, keegi salap2rane investor tegeleb laiemalgi rindel:
  http://urbaanika.blogspot.com/2008/04/blogi-kui-investeering.html

  aga mul ikka v2ike paranoia arvab, et tegemist on aprillinaljaga :)

 2. Aarne ütleb:

  Naljajutud lähevad mul Nali ja naer kategooriasse.

 3. marta ütleb:

  :D heh… kui Gea ei oleks öelnud, ei leks ma nalja peale tulnudki…

 4. Viiu ütleb:

  Möhhh?

 5. Maria ütleb:

  Et siis nali või mitte nali?

 6. Aarne ütleb:

  Minu blogipostitused vastavad kõik Kasutustingimustele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*