Nädalake tagasi õnnestus mul Õismäe ujula kõrval parkides saada aknavahele väärteomenetluse algatamise otsus kutsega Tallinna munitsipaalpolitsei peainspektori jutule.
Määratud kuupäevaks ilmusin kohale. Pargitud autost oli tehtud mitu pilti, need olid ilusti paberile välja trükitud. Küsimusele olin sunnitud vastama, et on küll minu auto ja mina ise parkisin.
Siis väitis munitsipaalpolitseinik, et parklas on parkimine ainult linnaosavalituse loaga. Ma väitsin, et parkisin siiski kohas, kus linnaosavalitsuse luba vaja ei ole. Asja selgitamiseks pakkus munitsipaalpolitseinik välja, et lähme välja ja vaatame, kuidas need märgid siis seal ikkagi paiknevad.
Õues pidasin väikese loengu teemadel, et lisatahvli puudumisel algab märgi kehtivus märgi järel ning linnaosavalitsuse luba nõudvat märki tühistava liiklusmärgi järel linnaosavalitsuse luba enam ei ole vaja. Maalisin pildi suure ja punase. Tegin veel puust ette ka. Õnneks töötas.
Lõpptulemusena ütles munitsipaalpolitseinik, et lõpetab asja ära, sest ta pole väärteole veel numbrit võtnud. Kõige lõpetuseks ütles ta: "Ega ma ka neid märke tea - mul pole ju lubegi...".
"Issand, sa näed, aga sa ei mürista," tahtsin vaid öelda. Inimene tunnistab ise, et tal puudub pädevus, kuid samas on pandud väärtegu menetlema! Kas see on tõesti võimalik?
Mõttesse jäid kummitama mõned küsimused:
- Ja mis siis oleks juhtunud, kui tal väärteo number oleks juba võetud - kas siis oleks ta ikka asjaga edasi läinud ning trahvi ära teinud?
- Ja õnneks asus munitsipaalpolitsei kontor tolle sama parkla kõrval ning oli võimalik minna märkidega tutvust tegema. Kui parkla oleks olnud kas või paarisaja meetri kaugusel, siis poleks ehk ametnik viitsinud pika jalutuskäigu peale aega raista. Kui "sündmuskoht" oleks asunud kaugemal - mis siis juhtunud oleks?
- Ja omaette teema on muidugi see, et Õismäe ujula / raamatukogu / spordisaali juurde on tehtud tervel 10 parkimiskohta. Kas see ei ole alla igasugust arvestust?!
Trahvihirmust vabanenuna koju sõites tabasin ära, milles tegelik probleem oli. Liiklusmärgi posti otsas oli kaks märki - üks neist näitas ühele poole ja tähistas loaga parkimisala algust. Teine näitas teisele poole ja tähistas loaga parkimisala lõppu. Seda posti oleks pidanud 180 kraadi võrra pöörama ning pilt õiguslik vaakum oleks likvideeritud. Sellisel juhul oleks trahv olnud õigustatud.
Selle postituse on kirjutanud anonüümseks jääda soovinud külalispostitaja.
Tahad minu blogis oma teksti avaldada? Loe: Külalispostitused minu blogis - tahad ka?
Teretulemast Tallinna!
Teisel pool ujula hoonet on parkimiskohti alati küllalt. See on kõige mugavama parkimisega avalik ujula, mida ma Tallinnas üldse tean!
parkida on võimalik
a) maja ette
b) maja taha
c) teeserva
d) parklasse mis 100m kaugusel
(kui ringilt tulla siis kohe
paremale keerata)
e) 5K majade juurde
(siis peab nö kangialusest
läbi kõndima)
tahtsin ka just mainida, et üks paremini parkimiskohtadega varustatud spordiasutus tlna linnas. maja ees on kohad neile, keda kätel sportima kantakse või siis vägisi viiakse (pikema maa peale võib muidu ära kaduda). ma ei teagi, kus see märk on, mis sinised autod ära keelab – õnneks on minu igiliikur musta värvi. (ega ma neid märke eriti ei tunne ka ja neid, mida ei tunne, neid ei pea täitma)
http://www.epl.ee/artikkel/460670
Sa oled seda juba kindlasti lugenud. :)
Parkimine parkimiseks aga ametnik peab ikka pädev olema, kui liikluseeskirju ei tunne, siis ei saa ikka sellisel kohal tööd teha.