Räpane M-äri

Kui juhtud kusagil nägema niisugust reklaami, nagu kujutatud juuresoleval pildil, siis ma soovitan väga tõsiselt seda mitte klikkida. Samuti pole mõtet seda aadressi brauseri aadressireale tippida. Mina nii tark ei olnud ja vana testihuvilisena klikkisin reklaami.

Alguses tundub kõik OK olema, küsitakse vanust ja antakse ette küsimused. Peale küsimustele vastamist kästakse tulemuse teadasaamiseks sisestada oma mobiilinumber. Natukese aja pärast laekubki telefonile SMS’iga kood, mille veebilehel sisestamise järel saadki oma testitulemuse teada.

Kuri reklaam

Siiani on kõik tore.

Täiesti mittetore on see, et natukese aja pärast tuleb järgmine sõnum, mis annab teada, et olen mingisuguse GAMES3D teenusega liitunud, maksab 27 krooni nädalas ja teenusest loobumiseks oleks vaja numbrile 1818 üks SMS saata.

Kuna peres on selle lühinumbriga kogemus olnud, siis peale liitumissõnumi saamist asusin kohe tegutsema. EMT klienditeeninduse telefonilt sain teada, et lühinumbri 1818 taga on keegi või miski Vibramovel. Niisuguse nimega firmat Eestis pole. Aadress www.vibramovel.com suunas mind lehele ee.natta.com kust mul õnnestus ka üks meiliaadress, support.ee@timwee.com,  leida (nüüd on see ka esilehel kirjas).

Peale kontaktaadressile kirja saatmist sooviga mind nende andmebaasist eemaldada, sain järgmisel päeval vastuse, et kõik teenused mu numbrile on peatatud. Seekord läks siis lihtsalt.

Küsisin ka EMT’st, et mida nemad oma partneri niisugusest tegevusest arvavad. EMT oli nõus, et igasuguse liitumise tingimused peaksid ikka kirjas olema ent samas ei ole neil mingit õigust teisele firmale midagi ette kirjutada. Lubasid siiski edasi anda, et klient on rahulolematu.

Võrreldes eelmise nädalaga on testilehte kõvasti muudetud. Kohe esilehel on kirjas, et kusagil on võimalik mingi mobiiliteenusega liituda. See ebaoluline info, et telefoninumbri sisestamine liitumist tähendab, pole endiselt kusagilt leitav.

Õnneks on kasutustingimusi oluliselt mõnusamaks muudetud ning sealt on nüüd võimalik välja lugeda, et millise firmaga tegu on ja kuidas teenusest peale soovimatut liitumist loobuda:

Kliendil on ka seaduslik õigus taganeda lepingust 10 päeva jooksul alates lepingu jõustumise kuupäevast („järelemõtlemisaeg”), seda aga tingimusel, et tema õigus lepingust taganeda lõppeb viivitamatult, kui ta esmakordselt kasutab teenust enne järelemõtlemisaja lõppu. Lepingust taganemiseks järelemõtlemisaja jooksul saatke lõpetamisteade e-posti teel aadressil support.ee@timwe.com või posti teel aadressil: TOTAL TIM – Serviços de Telecomunicações Móveis e Afins, Avenida Infante Santo 2G/H, 3º piso 1350-178 Lisboa - Portugal.

Sildid: #, #, #, #, #
17 comments on “Räpane M-äri
 1. Taivar ütleb:

  Tegin ka selle testi ja tänastest EPL’ist lugesin väljavõtet teie blogist, üritasin ka siis maili neile saata, aga raisad olid oma maili juba sulgenud, mida teha?

 2. Taivar ütleb:

  Peale sõnumi saatmist tuli hoopis välja et ma pole liitinud, kuigi tegin ma seda testi 3 korda, seevastu pole ma saanud sõnumit liitumisest ja loodan et seda päeva ei tulegi :P

  võibolla tõmbasid tagasi mõneks ajaks peale rahva viha

 3. Aarne ütleb:

  Siis on elu paremaks läinud. Tore.

 4. Aarne ütleb:

  Paistab, et ka ajalehed on probleemi leidnud: EPL: IQ-test püüab kasutajad lõksu ja DELFI: IQ-test püüab heausksed kasutajad teenuselõksu.

 5. Henri ütleb:

  naiivselt liitusin ka mingi lolli games3d klubiga.. saatsin kirja support.ee@timwe.com et soovin otsekohe kõikide teenuste lõpetamist ja sõnumi STOP GAMES3D numbrile 1818 et lõpetaks liitumise.. peagi sain maili vastu et kõik teenused lõpetatud. noh eks nüüd paistab palju telefoni arvele otsa tuli selle sõnumiga

 6. toomas666 ütleb:

  ÉI KOMMENTAARI !!!
  Astusin minagi ämbrisse. Kuid kirjutasin aadressile support.ee@timwe.com kurja kirja, et juhul, kui minu arvetes hakkavad mingisugused teenused kajastuma, mida ma pole tellinud, tuleb neil edaspidi suhelda minu juristiga! Ja sama juristiga tuleb suhelda ka mobiilioperaatoril (mul siis Tele2) kuna ma arvan, et igasugused koostöölepingud peaksid olema siiski ka sõlmitud ainult selliste firmadega, kes ei teeni raha läbi pettuste!

 7. ZERO ütleb:

  Kas saatsite inglise või eesti keelse meili?

 8. Aarne ütleb:

  Meili saatsin eestikeelse. Telefoniarvel igatahes pärast midagi GAMES3D’ga seonduvat polnud, st sain asjast kuludeta lahti.

 9. Oskar ütleb:

  Minul sama mure,ainult minule kirjutab,et olen MP3 klubi liige.Lisainfo natta.com-ist.

 10. VLADIMIR ütleb:

  aga mina ei liitunud, motlesin et se on reklaam,aga raha mms eest mul votnut!! lahemn majanduspolitsei uurde, ja kirjutan avaldus!!tele2 tootab koos pättidega ja ulemused saaat papii selle pettuse eest!!

 11. Janna ütleb:

  Sattusin ka sellesse konksu.
  Avastasin seda alles aasta pärast,et ikka suur hulk raha on läinud,lihtsalt masendav.

 12. princeska ütleb:

  Mõtlesin, et ainult mina niisugune loll olen, et sellega liitusin. Tuleb välja, et on veel :)

 13. over9000 ütleb:

  ja ikka veel leidub neid.

  tele2 info ütles, et sms numbrile 1818, sisuga STOP ja maksab 3.50

 14. kuradi ütleb:

  Praegu käib neil mingisugune kampaania, et võida langevarjuhüpe, loomulikult läheb see maksma 27 krooni, mida ei ole seal mainitud.

 15. Jaanus ütleb:

  Täielik vereimeja see vibra movel. Selle nn libafirma sigatsemised on igatahes mind maruvihaseks teinud. Rahule ma igal juhul seda koletist ei jäta, enne kui õiglus jalule seatud!

 16. Sarapuu Agnes ütleb:

  Soovin teie teenustest täielikult loobuda.

 17. Aarne ütleb:

  Kahju.

  Minu blogi teenustest loobumiseks tuleb sellelt leheküljelt kiiremas korras lahkuda. Samuti ei tohiks tellida RSS feedi ega külastada mu Facebooki või Twitteri kontosid sest ka sinna jõuavad mu blogi materjalid ühel või teisel kujul.

  Igaks juhuks lisan veel, et mul pole mingit seost vibramovel / timwee / natta teenustega. Mina kirjeldasin siin lihtsalt enda kogemust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*