Käisin Poolas

HotellitubaEelmise nädala kolmapäevast reedeni külastasin sõbralikku Poola Vabariiki. Sõidu eesmärgiks oli uute toodete koolitus. Panen siia kirja selle vähese, mida ma lisaks uuetel aparaatidele nägin:

 • Kopenhaageni lennujaamas ei suitsetata. Mitte kusagil. Selleks, et vähk vahepeal nälga ei sureks, pidin Taani Kuningriigis käima ja pärast jälle läbi turvakontrolli tagasi tulema. Täiesti mittelahe. WiFi on kah raha eest.
 • Poola inimestele meeldivad sildid. Teekonnal Varssavist Lublinisse (~250km) ei olnud vist küll ühtegi hetke, kus mõni reklaam silma ei jäänud. Teeviidad on meile harjumuspärase sinise asemel hoopis rohelist värvi.
 • Kiiruskaamerad on Poolas samuti moodsad. Mõnes kohas on neid kohe iga 100m tagant. Teede ääres on tihti näha päikesepaneele mis annavad liiklusmärkide valgustuseks voolu. Päris kaval mu meelest.
 • Mulle kinnitati, et kõik Poola inimesed oskavad vene keelt aga supermarketi kassapidajat ei huvita, et sa poola keelest aru ei saa. Inglise või venekeelsele jutule vastab tema ikka omas keeles. Ju vist mõned lihtsalt ei taha seda rääkida. Viin küll riiulis aga selle eest tuleb maksta eraldi kassasse. Pärast lähed siis ülejäänud kraamiga tavakassasse ja maksad seal. Õlle kohta kogemus puudub.
 • Hotellitoast leidsin 2 telefonikataloogi. Piiblit polnud. Telekas näitas ainult poolakeelseid kanaleid. Õnneks mul piibliuurimiseks ja telekavaatamiseks nagunii aega polnud.
 • Koristaja keerab duššikraani mingil põhjusel kõige kuumema poole. Mujal hotellides olen ainult vastupidist asja näinud.
 • Söögid ja joogid on minu lihtsale maitsele täiesti vastuvõetavad ja üsna Eesti omade sarnased. Baaris võib suitsu teha! Õlu maksab hotelli baaris 8 zlotti (~30EEK).
 • Ujuv arvutiMõned arvutid on nii tugevad, et neid võib vette visata. Niisuguse käitumise peale ei võta masin midagi ette ja töötab rõõmsalt edasi. Niisugust vinget pilli saab osta näiteks minu käest aga ma hoiatan ette, et hind algab kusagilt 60K juurest (KBM lisandub).
 • Viina kõrvale võetavad kohalikud soolakurke, mis näevad välja ja maitsevad täpselt sama moodi, nagu Eesti omad, st head.
 • Ka Varssavi lennujaam on ainult mittesuitsetajatele. Arvestades, et ma olin kohal 4 tundi enne lennuki väljumist,  ei tundnud ma ennast lõpus enam eriti hästi. Eriti siis, kui baaris istudes kusagilt õrna suitsuhaisu tuleb. Tasuta WiFi idee pole sellesse lennujaama veel jõudnud.

Poola kohale jõudes sõidutati mind Varssavi lennujaamast otse hotelli, kus koolitus toimus ja sealt väljusin ma vaid selleks, et eelpool viidatud arvuti uputamist teha. Kui koolitus läbi sai, siis toodi mind jälle otse lennujaama ning Poola jäi seekord nägemata. Ükskord lähen ma kohale selle pärast, et päris asju näha.

Sildid: #, #, #, #
3 comments on “Käisin Poolas
 1. HillarP ütleb:

  Kopenhageni lennujaama ees on ilus purskkaev, mida vähitoitmise kõrvale nautida saab ja kui aega on veidi rohkem, siis võib ka linnas käia :)
  Sealne WiFi on häkitav, kuid vahele jäädes on karistus karm :(

  Siis, kui Kopenhagenis suitsetamine ära keelati, hakkasin mina üle Amsterdami lendama aga nüüd lõpetas ka KLM oma Tallinna lennud ära :( Peab vist hakkama Riia kaudu lendama.

 2. Gerd Tarand ütleb:

  Olles veetnud Kopenhaageni lennujaamas lugematuid tunde, tean rääkida, et suitsetamise võimalus on seal tegelikult olemas küll… tuleb hiilida sobivasse ärikliendi ooteruumi milledest paaris on see variant olemas. Mitte, et ma ise suitsetaks.

  WIFI on Eestist eemal tõesti kahtlaselt kinnine. Lennujaamades ja hotellides olevat üsna kasumlik teenus.

 3. Aarne ütleb:

  Ma olen liiga arg, et WiFi’t häkkida või kuhugi ilma loata sisse hiilima hakata. Tööreisil pole liigset jama vaja teha ja tegelikult ka puhkust ei tahaks mingi jama pärast kihva keerata.

  Lihtne suitsetamisvõimalus lennujaamas teeks nii reisija kui ka teenindava personali elu lihtsamaks. Kui kliendid pole suitsunälja tõttu närvilised siis käituvad nad teiste inimestega paremini.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*