Vääna silla juures on kaks punkti

Käisime eile Vääna Jõesuus ja lõime seal kaks naela asfaldi sisse. Pärast panime naelte kohale statiivile GPS vastuvõtja ja lasime sellel hunniku andmeid koguda.

Hiljem tõmbasin EUREF lehelt Maaametile kuuluva referentsjaama andmed. Kes veel ei teadnud, siis Suurupis on Maaameti GPS referentsjaam mis salvestab andmeid iga 30 sekundi järel ja need on eelpool viidatud lehel saadaval Hatanaka pakitud RINEX formaadis.

Seejärel tegin andmetele natuke järeltöötlust ja tulemused ongi käes.

Selle statiivi all oleva naela koordinaadid on: 520679.4984 ja 6588248.5815. Järeltöötluse raport

Vääna sild - linnapoolne punkt

Selle naela koordinaadid on: 520628.3631 ja 6588223.9675. Järeltöötluse raport

Vääna sild - maapoolne punkt

Mõõteandmete raportit saab lugeda siit: GPS mõõteandmete raport.

Tõsine geodeet läheb õue ja tuleb sealt tagasi 2000 punkti koordinaatidega. Mina pole geodeet ja minu jaoks on ka kahe punkti mõõtmine tõsine asi.

Milleks mul neid koordinaate vaja on? Eks ikka selleks, et eelmisel nädalal laserskänneriga mõõdetud silla punktid L-Est koordinaatide süsteemi viia.

Sildid: #, #, #, #, #, #
4 comments on “Vääna silla juures on kaks punkti
  1. Tuuli ütleb:

    Kas selle järeltöötluse jaoks on mingit programmi kasutatud? Nendest Rinex failidest ei saa eriti midagi aru kui neid nö “käistsi” uurida.

  2. Aarne ütleb:

    Mina kasutan Leica Geo Office’t (http://www.leica-geosystems.com/en/Leica-Geo-Office_4611.htm). Kindlasti on ka teistel tootjatel oma tarkvara olemas. Niisugune tarkvara ei ole loomulikult odav, LGO hind tuleb umbes 4000€ kanti.
    Vajadusel saan ma põhimõtteliselt soovijatele osutada GPS andmete järeltöötluse teenust.

  3. Tuuli ütleb:

    Aga põhimõtteliselt mingit kõrgemat matemaatikat kasutades peaks ka ikka saama parandused välja arvutada või selliste asjadega tänapäeval ei tegelda, kuna programmid arvutavad kõik vajalikud ise välja?

  4. Aarne ütleb:

    Loomulikult saaks seda kuidagi käsitsi teha. Kui programmeerija kirjutab algoritmi, mis niisugust asja teeb, siis peab ta ikka aru saama, kuidas asi käib.
    Ma ei usu, et praktikas keegi niisugust asja käsitsi teeks sest muidu poleks ju firmadel põhjust oma tarkvara eest niisuguseid summasid küsida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*